ՀԱՊԿ-ը «խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ ստորագրման հույս ունի» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղ պայմանագրի շուտափույթ ստորագրման հույս ունի։
Ինչպես հաղորդում է ԲԵԼՏԱ գործակալությունը, այսօր Մինսկում մեկնաբանելով  Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների բանակցությունները Բրյուսելում,  Թասմագամբետովն ասել է.
«Գոհունակությամբ նշում ենք, որ Ադրբեջանը եւ Հայաստանը գործնականում ճանաչում են երկու երկրների միջեւ սահմանները՝ 1991 թվականի Ալմա-Աթայի հռչակագրի համաձայն»։
«Հույս ունենք, որ այս բանակցությունները կհանգեցնեն խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը եւ երկրները կանցնեն սահմանի սահմանազատմանը»,- հավելել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը։

CSTO “hopes for the early signing of a peace treaty” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov said that the CSTO hopes for the early signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan.
BelTA reports that commenting on the Brussels talks between the leaders of Armenia and Azerbaijan, Tasmagambetov said:
“We note with satisfaction that Azerbaijan and Armenia practically recognize the borders between the two countries under the 1991 Alma-Ata Declaration.”
“We hope that these negotiations will lead to the signing of a peace treaty, and the countries will subsequently proceed to the delimitation of the border,” the CSTO Secretary General added.