Մայիսի 19-ին տեղի կունենա Միրզոյան-Լավրով-Բայրամով եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ մայիսի 19-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի, Սերգեյ Լավրովի ու Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը։
Մարիա Զախարովան նշել է, որ առանձին բանակցություններ կկայանան նաեւ Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ։
«Մայիսի 19-ին Մոսկվայում տեղի կունենան եռակողմ եւ առանձին երկկողմ հանդիպումներ ՌԴ ԱԳ նախարարի եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջեւ»,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ խաղաղության պայմանագրի շուրջ հայ-ադրբեջանական երկկողմ բանակցությունները կանցկացվեն առանձին։

Yerevan /Mediamax/. The Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said today that trilateral meeting of the Foreign Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan Ararat Mirzoyan, Sergey Lavrov and Jeyhun Bayramov will take place in Moscow on May 19.
Zakharova noted that separate talks will also be held between Baku and Yerevan.
“On May 19, trilateral and separate bilateral meetings between the Russian foreign minister and the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan will take place in Moscow,” TASS cited her as saying.
She noted that the Armenian-Azerbaijani bilateral negotiations on the peace treaty will be held separately.