Լավրովը պատրաստ է կազմակերպել ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հաստատել է իր պատրաստակամությունը Մոսկվայում կազմակերպել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների բանակցությունների հերթական փուլը երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ։
ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ հունվարի 31-ին կայացած հեռախոսազրույցում Սերգեյ Լավրովը եւ Ջեյհուն Բայրամովը «շարունակել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղիների քննարկումը»:
«Ընդգծվել է ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման բոլոր ուղղություններով ռիթմիկ աշխատանքի վերսկսման կարեւորությունը՝ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա։ Այս համատեքստում հաստատվել է ռուսական կողմի պատրաստակամությունը Մոսկվայում կազմակերպել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունների հերթական փուլը երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Lavrov reiterates readiness to organize Armenian and Azerbaijani FMs’ meeting - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov confirmed his readiness to organize in Moscow the next round of talks between the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia on a draft peace treaty between the two countries.
The Russian Foreign Ministry said in a news release that during a telephone conversation on January 31, Sergey Lavrov and Jeyhun Bayramov “continued the discussion of ways to resolve the situation around the Lachin corridor.”
“The importance of resuming rhythmic work on all tracks of the Azerbaijani-Armenian normalization on the basis of trilateral agreements reached between the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia was emphasized. In this context, the readiness of the Russian side to organize in Moscow the next round of talks between the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia on a draft peace treaty between the two countries was confirmed,” the news release says.