ԱՄՆ ձգտում է ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում կազմակերպել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ ԱՄՆ-ն շարունակում է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորություն փնտրել։
Ինտերֆաքս-Ադրբեջանի հաղորդմամբ, այդ մասին ասել է ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպան Մայքլ Քարփենթերը։
«Միացյալ Նահանգները շատ խորն է ներգրավված այս գործընթացում, չափազանց շահագրգռված է խաղաղության համաձայնագրի կնքմամբ, եւ մենք կշարունակենք ուղիներ փնտրել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների ու առաջնորդների հանդիպում կազմակերպելու համար»,- ասել է ամերիկացի դիվանագետը։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներն այսօր մեկնել են Լեհաստան՝ ԵԱՀԿ անդամ երկրների ամենամյա նախարարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով:

США ищут возможность организации встречи глав МИД Армении и Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. США продолжают искать возможность организации встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
Как сообщает Интерфакс-Азербайджан, об этом сказал посол США при ОБСЕ Майкл Карпентер.
«Соединенные Штаты очень глубоко вовлечены в этот процесс, крайне заинтересованы в заключении мирного соглашения, и мы будем продолжать искать способы свести вместе министров иностранных дел и лидеров Азербайджана и Армении», - заявил американский дипломат.
Медиамакс отмечает, что главы МИД Армении и Азербайджана отправились сегодня в Польшу для участия в ежегодной министерской конфереции стран-участниц ОБСЕ.