Բլինքենն ասել է Փաշինյանին, որ կշարունակի անձամբ ներգրավված մնալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
«Բլինքենը ցավակցությունն է հայտնել ադրբեջանա-հայկական սահմանի երկայնքով վերջին ռազմական գործողությունների հետեւանքով զոհվածների ընտանիքներին։
Պետքարտուղարը վերահաստատել է ԱՄՆ հանձնառությունը՝ օգնելու Հայաստանին և Ադրբեջանին խաղաղ ճանապարհով լուծել խնդիրները։ Նա ասել է, որ առաջ գնալու միակ ուղին դիվանագիտությունն է եւ նշել է, որ շարունակելու է անձամբ ներգրավված մնալ», - հայտնել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փրայսը:

Блинкен сказал Пашиняну, что продолжит личное участие - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Состоялся телефонный разговор госсекретаря США Энтони Блинкена с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Блинкен выразил соболезнования семьям погибших в результате недавних боевых действий на азербайджано-армянской границе.
Госсекретарь подтвердил готовность США помогать Армении и Азербайджану решать проблемы мирным путем. Он сказал, что дипломатия является единственным способом продвижения вперед и отметил, что будет и впредь принимать личное участие», - заявил представитель Госдепартамента США Нед Прайс.