Միրզոյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալը քննարկել են ապաշրջափակման հարցը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայկական կողմը կարեւորում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության եւ համանախագահող երկրների դերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում։
Այս մասին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական եւ եվրասիական հարցերով տեղակալ Քերըն Դոնֆրիդի հեռախոսազրույցի ընթացքում:
ՀՀ ԱԳՆ-ից տեղեկացնում են, որ Միրզոյանը եւ Դոնֆրիդը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ կայունությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները։ Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների եւ տնտեսական կապերի ապաշրջափակման գործընթացին, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հանձնաժողովների աշխատանքներին։

Ереван /Медиамакс/. Армянская сторона придает важность роли сопредседательства Минской группы ОБСЕ и стран-сопредседателей в процессе мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Об этом министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сказал в телефонном разговоре с помощником госсекретаря США по европейским и евразийским вопросам Карен Донфрид.
В МИД Армении сообщили, что Мирзоян и Донфрид обсудили вопросы, связанные с региональной безопасностью и стабильностью.
Арарат Мирзоян ознакомил собеседницу с последними развитиями в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном. Собеседники коснулись вопросов, связанных с региональными транспортными инфраструктурами и процессом разблокировки экономических связей, а также с работой комиссий по делимитации и пограничной безопасности Армении и Азербайджана.