Պուտինը Փաշինյանին. «Վստահ եմ, որ կշարունակենք աշխատանքը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ են հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը:
ՌԴ նախագահի ուղերձում նշված է. «Վստահ եմ, որ մեր միջեւ հաստատված կառուցողական երկխոսությանը համահունչ մենք կշարունակենք համատեղ սերտ աշխատանքը ռուս-հայաստանյան դաշնակցային հարաբերությունների հետագա ամրապնդման ուղղությամբ՝ ի շահ մեր եղբայրական ժողովուրդների»:
Միխայիլ Միշուստինն էլ իր ուղերձում ընդգծել է «Նիկոլ Փաշինյանի նշանակալի ավանդը ռուս-հայաստանյան արդյունավետ համագործակցության զարգացման գործում՝ հիմնված բարեկամության, գործընկերության եւ դաշնակցության վրա»:

Путин - Пашиняну: «Уверен, что мы продолжим работу» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин и премьер-министр России Михаил Мишустин направили поздравления премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с днем его рождения.
В послании президента России говорится: «Уверен, что в русле установившегося между нами конструктивного диалога мы продолжим тесную совместную работу по дальнейшему укреплению российско-армянских союзнических отношений на благо наших братских народов».
Михаил Мишустин в своем послании подчеркнул «значительный вклад Никола Пашиняна в развитие эффективного российско-армянского сотрудничества, основанного на дружбе, партнерстве и сотрудничестве».