Փաշինյան. Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ առկա են սերտ շփումներ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանն ասել է, որ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները վերջին տարիներին կրում են դինամիկ բնույթ:
Կառավարության լրատվական ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ երկու երկրների գործընկերների միջեւ առկա են սերտ շփումներ, ինչը կարեւոր նշանակություն ունի փոխգործակցությանը նոր ազդակ հաղորդելու գործում:
Նա նաեւ կարեւորել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների դեսպանների հետ պարբերական հանդիպումներն ու շեշտել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործում վերը նշված ֆորմատի կարեւորությունը:
Սերգեյ Կոպիրկինը նշել է, որ ՌԴ նպատակն է անել ամեն ինչ երկկողմ դաշնակցային ու եղբայրական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու համար:

Пашинян: Между Арменией и Россией - тесные связи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на встрече с послом России в Армении Сергеем Копыркиным, что в последние годы армяно-российские союзнические отношения динамично развиваются.
Как сообщает пресс-служба правительства, Никол Пашинян подчеркнул, что между правительствами двух стран существуют тесные контакты, что важно для придания нового импульса сотрудничеству.
Он также отметил важность регулярных встреч с послами стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и вышеупомянутого формата в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
Сергей Копыркин отметил, что Россия намерена делать все возможное для дальнейшего развития двусторонних союзнических и братских отношений.