Փաշինյան. Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ առկա են սերտ շփումներ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանն ասել է, որ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները վերջին տարիներին կրում են դինամիկ բնույթ:
Կառավարության լրատվական ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ երկու երկրների գործընկերների միջեւ առկա են սերտ շփումներ, ինչը կարեւոր նշանակություն ունի փոխգործակցությանը նոր ազդակ հաղորդելու գործում:
Նա նաեւ կարեւորել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների դեսպանների հետ պարբերական հանդիպումներն ու շեշտել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործում վերը նշված ֆորմատի կարեւորությունը:
Սերգեյ Կոպիրկինը նշել է, որ ՌԴ նպատակն է անել ամեն ինչ երկկողմ դաշնակցային ու եղբայրական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու համար:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at the meeting with Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin today that Armenian-Russian allied relations have gained dynamic nature in recent years.
Government’s press service reports that Nikol Pashinyan stressed that close contacts exist between the two partners of the two countries, which is important in giving a new impetus to cooperation.
He also highlighted the regular meetings with the ambassadors of the OSCE Minsk Group co-chair countries and stressed the importance of the above mentioned format in the settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
Sergei Kopyrkin noted that Russia’s goal is to do everything possible to contribute to the further development of bilateral allied and fraternal relations.