Պուտինն ասել է, որ «Ադրբեջանը արժանի հեղինակություն է վայելում աշխարհում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ «Ադրբեջանը արժանի հեղինակություն է վայելում համաշխարհային ասպարեզում»։
«Ձեր երկրի՝ սոցիալ-տնտեսական զարգացման հաջողությունները ճանաչված են բոլորի կողմից։ Ադրբեջանը արժանի հեղինակություն է վայելում համաշխարհային ասպարեզում, կարեւոր դեր է խաղում միջազգային օրակարգի բազմաթիվ արդիական հարցերի լուծման գործում»,- ասված է Պուտինի ուղերձում Ադրբեջանի Անկախության օրվա կապակցությամբ, որը նշվում է մայիսի 28-ին։
Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագիրը, որը ստորագրվել էր 2022 թվականի փետրվարին, համապատասխանում է երկու ժողովուրդների շահերին։
«Հռչակագիրն, անկասկած, կնպաստի բոլոր ոլորտներում երկկողմ կապերի որակական ընդլայնմանը, ինչն ամբողջապես համապատասխանում է մեր բարեկամ ժողովուրդների շահերին»,- ասված է ուղերձում։

Путин: «Азербайджан пользуется заслуженным авторитетом на мировой арене» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин заявил, что «Азербайджан пользуется заслуженным авторитетом на мировой арене».
«Общепризнаны успехи, достигнутые Вашей страной в социально-экономическом развитии. Азербайджан пользуется заслуженным авторитетом на мировой арене, играет важную роль в решении многих актуальных вопросов международной повестки дня», - говорится в послании Путина по случаю Дня независимости Азербайджана, которое отмечается 28 мая.
Путин отметил, что подписанная в феврале 2022 года Декларация о союзническом взаимодействии России и Азербайджана отвечает интересам обоих народов.
«Декларация, несомненно, будет способствовать качественному наращиванию двусторонних связей во всех сферах, что в полной мере отвечает интересам наших дружественных народов», - отмечается в послании.