Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության դերը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր հույս է հայտնել, որ մայիսի 12-ին Դուշանբեում կայացած Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը քայլ կլինի տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության հաստատման ուղղությամբ։
Այդ մասին նա ասել է Դուշանբեում կայացած ԱՊՀ մասնակից պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստում։
Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի, 2021թ․ հունվարի 11-ի ու նոյեմբերի 26-ի հայտարարություններով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը։
Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է հայկական կողմի դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համապարփակ կարգավորման վերաբերյալ՝ կարեւորելով խաղաղ գործընթացի առաջմղումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի ներքո։

Арарат Мирзоян подчеркнул важность сопредседательства Минской группы ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Арарат Мирзоян выразил сегодня надежду, что состоявшаяся 12 мая в Душанбе трехсторонняя встреча министров иностранных дел Армении, Азербайджана и России станет шагом к установлению мира и стабильности в регионе.
Мирзоян сказал об этом на заседании Совета министров иностранных дел государств-участников СНГ в Душанбе.
Арарат Мирзоян подтвердил приверженность Армении реализации договоренностей, достигнутых заявлениями от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года.
Арарат Мирзоян представил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув важность продвижения мирного процесса в рамках мандата сопредседателей Минской группы ОБСЕ.