Հայ-ադրբեջանական սահմանազատման հանձնաժողովի նիստը կանցկացվի մայիսի 16-17-ին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում նախատեսված է անցկացնել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նիստը։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նա ասել է Դուշանբեում ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Ադրբեջանցի գործընկերների հետ խոսել ենք սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հանձնաժողով ստեղծելու հարցի շուրջ։ ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հետ կարծես կա պայմանավորվածություն, որ մայիսի 16-17-ին Մոսկվայում հանդիպում կլինի հաղորդակցության հարցերով, ինչպես նաեւ պայմանավորվածություն կա, որ նույն օրերին Մոսկվայում կկազմակերպվի երկկողմ հանդիպում սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հարցերով»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan said today that the session of the Armenian-Azerbaijani border demarcation and border security commission will be held in Moscow next week.
TASS reports that Mirzoyan told about it during the meeting with his Russian counterpart Sergey Lavrov in Dushanbe.
“We talked with our Azerbaijani colleagues about the issue of setting up demarcation and border security commission. It seems that there is an agreement with Russian Deputy Prime Minister Alexei Overchuk that a meeting on communication issues will be held in Moscow on May 16-17, as well as there is an agreement on conduction of a bilateral meeting on demarcation and border security issues in Moscow on the same days,” Mirzoyan said.