Հայ-ադրբեջանական սահմանազատման հանձնաժողովի նիստը կանցկացվի մայիսի 16-17-ին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում նախատեսված է անցկացնել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նիստը։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նա ասել է Դուշանբեում ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Ադրբեջանցի գործընկերների հետ խոսել ենք սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հանձնաժողով ստեղծելու հարցի շուրջ։ ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հետ կարծես կա պայմանավորվածություն, որ մայիսի 16-17-ին Մոսկվայում հանդիպում կլինի հաղորդակցության հարցերով, ինչպես նաեւ պայմանավորվածություն կա, որ նույն օրերին Մոսկվայում կկազմակերպվի երկկողմ հանդիպում սահմանազատման եւ սահմանների անվտանգության հարցերով»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сообщил сегодня, что на следующей неделе в Москве запланировано заседание азербайджано-армянской комиссии по делимитации границы и пограничной безопасности.
Как сообщает ТАСС, об этом он сказал во время встречи с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым в Душанбе.
«Мы с азербайджанскими коллегами общались по вопросу создания комиссий по делимитации и пограничной безопасности. И, кажется, с вице-премьером России Алексеем Оверчуком есть договоренность, что 16-17 мая по коммуникациям собираются встретиться в Москве, и также есть договоренность, что там же, в Москве, в те же дни будет организована двухсторонняя встреча по делимитации и пограничной безопасности», - сказал Мирзоян.