Ադրբեջանի ԱԳՆ. «Պայմանավորվածությունները բխում են մեր շահերից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ ապրիլի 6-ին Բրյուսելում Իլհամ Ալիեւի, Նիկոլ Փաշինյանի եւ Շառլ Միշելի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունները «համապատասխանում են Բաքվի շահերին»։
«Հանդիպումը խաղաղության եւ անվտանգության պայմաններում տարածաշրջանի հետագա զարգացումն ապահովելու եւս մեկ կարեւոր քայլ է եւ բխում է Բաքվի շահերից»,- ասվում է հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է «Ինտերֆաքս-Ադբեջանը»։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն նշում է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարներին հանձնարարել սկսել աշխատել ապագա խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստման վրա՝ հիմնվելով Ադրբեջանի կողմից մեկ տարի առաջ առաջադրած նախաձեռնության եւ որոշ ժամանակ առաջ Բաքվի կողմից ներկայացված հիմնարար սկզբունքների վրա։

Azerbaijani MFA: “Agreements in line with Baku’s interests” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign Affairs Ministry of Azerbaijan stated that agreements reached as a result of the meeting between Azerbaijani President Ilham Aliyev, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the President of the European Council Charles Michel in Brussels on April 6 "are in line with the interests of Baku”.
“The meeting is another important step to ensure the future development of the region in conditions of peace and security and is in line with the interests of Baku,” Interfax-Azerbaijan quoted the statement of the ministry.
The Azerbaijani Foreign Ministry notes that following the meeting, an agreement was reached to instruct the Ministers of Foreign Affairs to work on a future peace treaty based on the initiative proposed by Azerbaijan a year ago and the basic principles presented by Baku a while ago.