Ադրբեջանի ԱԳՆ. «Պայմանավորվածությունները բխում են մեր շահերից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ ապրիլի 6-ին Բրյուսելում Իլհամ Ալիեւի, Նիկոլ Փաշինյանի եւ Շառլ Միշելի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունները «համապատասխանում են Բաքվի շահերին»։
«Հանդիպումը խաղաղության եւ անվտանգության պայմաններում տարածաշրջանի հետագա զարգացումն ապահովելու եւս մեկ կարեւոր քայլ է եւ բխում է Բաքվի շահերից»,- ասվում է հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է «Ինտերֆաքս-Ադբեջանը»։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն նշում է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարներին հանձնարարել սկսել աշխատել ապագա խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստման վրա՝ հիմնվելով Ադրբեջանի կողմից մեկ տարի առաջ առաջադրած նախաձեռնության եւ որոշ ժամանակ առաջ Բաքվի կողմից ներկայացված հիմնարար սկզբունքների վրա։

МИД Азербайджана: «Договоренности соответствуют интересам Баку» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. МИД Азербайджана заявил, что договоренности, достигнутые по итогам встречи Азербайджана Ильхама Алиева, Никола Пашиняна и Шарля Мишеля в Брюсселе 6 апреля, «соответствуют интересам Баку».
«Встреча является очередным важным шагом для обеспечения будущего развития региона в условиях мира и безопасности и соответствует интересам Баку», - говорится в заявлении, которое цитирует Интерфакс-Азербайджан.
МИД Азербайджана отмечает, что по итогам встречи достигнута договоренность поручить главам внешнеполитических ведомств Азербайджана и Армении начать работу над будущим мирным договором на основе инициативы, выдвинутой Азербайджаном год назад, и базовых принципов, представленных со стороны Баку некоторое время назад.