Պեսկովը մեկնաբանել է Բաքվի նավթային ենթակառուցվածքին հարվածելու կոչը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր մեկնաբանել է Պետդումայի պատգամավոր Միխայիլ Դելյագինի կոչը՝ Ադրբեջանի նավթային ենթակառուցվածքին հարվածներ հասցնելու մասին։
«Այս հայտարարությունը անձնական չափազանց բուռն հույզերի տիրույթում է: Մենք կոչ ենք անում զսպել այդ հույզերը եւ զերծ մնալ նման հայտարարություններից, հատկապես մեր գործընկերների հասցեին, իսկ Ադրբեջանը պատկանում է գործընկեր պետությունների թվին»,- Պեսկովի խոսքերը մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։
Նա հավելել է, որ նման հռետորաբանությունից պետք է զերծ մնալ այն իրավիճակում, երբ «Ռուսաստանը շատ եռանդուն ջանքեր է գործադրում շարունակելու աջակցել ղարաբաղյան տարածաշրջանում խաղաղություն պահպանելու եւ բոլոր կողմերի պարտավորությունները կատարելու համար»:

Peskov comments on Russian MP’s call to strike at Azerbaijan’s oil infrastructure - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian president’s spokesperson Dmitry Peskov commented today on the call of the Russian State Duma deputy Mikhail Delyagin to strike at Azerbaijan’s oil infrastructure.
“This statement is a result of overflowing personal emotions. We would urge to control these emotions and refrain from such statements, especially in relation to our partners, and Azerbaijan belongs to the category of partner states,” TASS quoted Peskov as saying.
He stressed the need to avoid such rhetoric in conditions when “Russia is working very hard to continue efforts to maintain peace in the Karabakh region and to ensure fulfillment of the obligations by all parties.”