Պեսկովը մեկնաբանել է Բաքվի նավթային ենթակառուցվածքին հարվածելու կոչը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր մեկնաբանել է Պետդումայի պատգամավոր Միխայիլ Դելյագինի կոչը՝ Ադրբեջանի նավթային ենթակառուցվածքին հարվածներ հասցնելու մասին։
«Այս հայտարարությունը անձնական չափազանց բուռն հույզերի տիրույթում է: Մենք կոչ ենք անում զսպել այդ հույզերը եւ զերծ մնալ նման հայտարարություններից, հատկապես մեր գործընկերների հասցեին, իսկ Ադրբեջանը պատկանում է գործընկեր պետությունների թվին»,- Պեսկովի խոսքերը մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։
Նա հավելել է, որ նման հռետորաբանությունից պետք է զերծ մնալ այն իրավիճակում, երբ «Ռուսաստանը շատ եռանդուն ջանքեր է գործադրում շարունակելու աջակցել ղարաբաղյան տարածաշրջանում խաղաղություն պահպանելու եւ բոլոր կողմերի պարտավորությունները կատարելու համար»:

Песков прокомментировал призыв нанести удар по нефтяной инфраструктуре Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировал сегодня призыв депутата Госдумы Михаила Делягина о нанесении ударов по нефтяной инфраструктуре Азербайджана.
«Это заявление лежит в плоскости личных эмоций, которые бьют через край. Мы призывали бы контролировать эти эмоции и воздерживаться от таких заявлений, тем более в отношении наших партнеров, а Азербайджан относится к категории государств-партнеров», - эти слова Пескова приводит ТАСС.
Он добавил, что следует воздерживаться от подобной риторики в условиях, когда «Россия прикладывает очень энергичные усилия к продолжению усилий по поддержанию мира в районе Карабаха и по выполнению всеми сторонами соответствующими своих обязательств».