Անթալիայում կկայանա Թուրքիայի, Ուկրաինայի եւ ՌԴ ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 10-ին Անթալիայում տեղի կունենա Թուրքիայի, Ուկրաինայի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը։
Ինչպես հաղորդում է Անադոլու գործակալությունը, այդ մասին այսօր ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն։
Նա պարզաբանել է, որ հանդիպումը կանցկացվի Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում, որին Սերգեյ Լավրովն ու Դմիտրի Կուլեբան մասնակցելու համաձայնություն են տվել։
«Լավրովն ու Կուլեբան կժամանեն Անթալիա։ Հանդիպումը տեղի կունենա իմ մասնակցությամբ։ Մենք մեծ ջանքեր ենք գործադրել այն կազմակերպելու համար»,- ասել է թուրք նախարարը։

В Анталье состоится трехсторонняя встреча глав МИД Турции, Украины и России - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 10 марта в Анталье состоится трехсторонняя встреча глав МИД Турции, Украины и России.
Как сообщает Анатолийское агентство, об этом заявил сегодня министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу.
Он пояснил, что встреча пройдет в рамках Дипломатического форума в Анталье, согласие на участие в котором дали Сергей Лавров и Дмитрий Кулеба.
«Лавров и Кулеба прибудут в Анталью. Встреча состоится с моим участием. Мы приложили большие усилия для ее организации», - сказал турецкий министр.