«Պուտինի կարծիքը չի վերաբերում նախկին ԽՍՀՄ մյուս հանրապետություններին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինի կարծիքն այն մասին, թե ինչպես են գծվել Ուկրաինայի սահմանները ԽՍՀՄ կազմում, չի վերաբերում նախկին խորհրդային մյուս հանրապետություններին։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, Պեսկովը հրաժարվել է պատասխանել, թե ՌԴ նախագահի համար ինչ տարբերություն կա, թե ինչպես են որոշվել Ուկրաինայի եւ, օրինակ, Ղազախստանի սահմանները։
«Մենք հիմա չենք կարող ձեզ հետ պատմական քննարկման հարթակ ստեղծել։ Հուսով եմ, որ դուք հնարավորություն կունենաք լրացուցիչ հարցերն ուղղել մամուլի հետ նախագահի հաջորդ շփումների ընթացքում»,- ասել է նա։

«Мнение Путина о границах Украины не относится к другим бывшим советским республикам» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сказал сегодня, что мнение Владимира Путина о том, как были очерчены границы Украины в составе СССР, не относится к другим бывшим советским республикам.
Как сообщает ТАСС, при этом Песков отказался отвечать, в чем для президента разница между тем, как определялись границы Украины и, например, Казахстана.
«Мы не можем с вами сейчас развернуть историческую дискуссионную площадку. Надеюсь, что в ходе каких-то следующих общений президента с прессой у вас будет возможность задать эти дополнительные вопросы», - сказал он.