Էրդողան. ՆԱՏՕ-ն պետք է ավելի կոնկրետ քայլեր ձեռնարկի Ուկրաինայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր ասել է, որ ՆԱՏՕ-ն պետք է «ավելի կոնկրետ քայլեր ձեռնարկի եւ չսահմանափակվի Ուկրաինայի թեմայով հայտարարություններով»։
Ինչպես հայտնում է Անադոլու գործակալությունը՝ Էրդողանն այսօր ասել է, որ «ցավոք, Եվրամիությունը եւ բոլոր նրանք, ովքեր արեւմտամետ հայացքներ ունեն, դեռեւս լուրջ եւ վճռական դիրքորոշում չեն ցուցաբերել ուկրաինական հարցում»։
«Նրանք ոչինչ չեն անում, բացի խորհուրդներ տալուց։ Կոնկրետ քայլեր չկան։ Այս հարցի վերաբերյալ քայլերը կքննարկվեն ՆԱՏՕ-ի այսօրվա գագաթնաժողովում»,- ասել է Թուրքիայի ղեկավարը։

Эрдоган критикует НАТО за отсутствие конкретной помощи Украине - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил сегодня, что НАТО должно предпринимать «более конкретные шаги и не ограничиваться заявлениями на тему Украины».
Как сообщает Анатолийское агентство, Эрдоган заявил сегодня, что «к сожалению, Евросоюз и все те, кто придерживается прозападных взглядов, до сих пор не продемонстрировали серьезной и решительной позиции по украинскому вопросу».
«Только и делают, что выступают с советами. Конкретных шагов нет. На сегодняшнем саммите НАТО будут обсуждены шаги по данному вопросу», - сказал турецкий лидер.