Վիեաննայում հանդիպել են Հայաստանի եւ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վիեննայում այսօր կայացել է Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերություների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի եւ դեսպան Սերդար Քըլըչի հանդիպումը:
Հատուկ ներկայացուցիչները վերահաստատել են, որ բանակցությունների վերջնական նպատակը Հայաստանի ու Թուրքիայի միջեւ լիարժեք կարգավորումն է, ինչպես պայմանավորվել էին Մոսկվայում իրենց առաջին հանդիպման ընթացքում, ասված է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
«Նրանք մտքեր են փոխանակել այդ կապակցությամբ համատեղ հնարավոր կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու շուրջ եւ վերահաստատել իրենց համաձայնությունը՝ գործընթացը շարունակելու առանց նախապայմանների», - հայտնել են ՀՀ ԱԳՆ-ից:

Спецпредставители Армении и Турции встретились в Вене - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Вене состоялась вторая встреча спецпредставителей по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией, вице-спикера парламента Армении Рубена Рубиняна и турецкого посла Сердара Кылыча.
Спецпредставители подтвердили, что конечной целью переговоров является полноценное урегулирование между Арменией и Турцией, как это было согласовано в ходе их первой встречи в Москве, говорится в сообщении МИД.
«Они обменялись мнениями о возможных конкретных шагах в этом направлении и подтвердили свое согласие на продолжение процесса без предварительных условий»,- говорится в сообщении МИД Армении.