Նախարարը պատմել է Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին փոխանցված փաթեթի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմը միջոցառումների փաթեթ է փոխանցել Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին սպասում է արձագանքին։
«Հայաստան–Ադրբեջան սահմանագոտում իրավիճակի դեէսկալացիային, լարվածության նվազմանը, անվտանգության եւ կայունության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված մի շարք միջացառումների փաթեթ է ներկայացվել ինչպես ռուսական կողմին, այնպես էլ ռուսական կողմի միջնորդությամբ՝ Ադրբեջանին», -  Ազգային Ժողովում ասել է նախարարը:
«Փաթեթի մանրամասները չեմ կարող հրապարակել, միայն կարող եմ ասել, որ դրանք բխում են կառավարության եւ վարչապետի կողմից մշտապես բարձրաձայնված զորքերի հայելային հետքաշման եւ հավելյալ անվտանգության մեխանիզմների ստեղծման մեր նախապես հռչակած հայեցակարգից», - ավելացրել է Արարատ Միրզոյանը:

Глава МИД Армении рассказал о предложениях, переданных России и Азербайджану - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил сегодня, что армянская сторона передала России и Азербайджану пакет предложений и ожидает ответа.
«Как российской стороне, так и Азербайджану - при посредничестве российской стороны - представлен пакет с рядом мероприятий, направленных на деэскалацию ситуации на армяно-азербайджанской границе, снижение напряженности, повышение уровня безопасности и стабильности»,- сказал министр, выступая в парламенте.
«Я не могу озвучить детали предложений, могу лишь сказать, что они основаны на многократно представленной правительством и премьер-министром концепции зеркального отвода войск и создания дополнительных механизмов безопасности»,- добавил Мирзоян