Նախարարը պատմել է Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին փոխանցված փաթեթի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմը միջոցառումների փաթեթ է փոխանցել Ռուսաստանին եւ Ադրբեջանին սպասում է արձագանքին։
«Հայաստան–Ադրբեջան սահմանագոտում իրավիճակի դեէսկալացիային, լարվածության նվազմանը, անվտանգության եւ կայունության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված մի շարք միջացառումների փաթեթ է ներկայացվել ինչպես ռուսական կողմին, այնպես էլ ռուսական կողմի միջնորդությամբ՝ Ադրբեջանին», -  Ազգային Ժողովում ասել է նախարարը:
«Փաթեթի մանրամասները չեմ կարող հրապարակել, միայն կարող եմ ասել, որ դրանք բխում են կառավարության եւ վարչապետի կողմից մշտապես բարձրաձայնված զորքերի հայելային հետքաշման եւ հավելյալ անվտանգության մեխանիզմների ստեղծման մեր նախապես հռչակած հայեցակարգից», - ավելացրել է Արարատ Միրզոյանը:

Minister speaks about package handed over to Russia and Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Affairs Minister Ararat Mirzoyan said today that the Armenian side has handed over a package of measures to Russia and Azerbaijan and is currently waiting for response.
“A package of a number of measures aimed at de-escalation of the situation on the Armenia-Azerbaijan border, ease of tensions and increase of the level of security and stability has been presented to both the Russian side and Azerbaijan – with the mediation of the same Russian side,” he said.
“I can not reveal the details of the package, I can only say that they derive from our previously announced concept of mirror-way withdrawal of troops and the creation of additional security mechanisms repeatedly voiced by the government and the prime minister,” Ararat Mirzoyan added.