Մնացականյանն ու Մամեդյարովն առաջիկայում կհանդիպեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների առաջիկա հանդիպման վերաբերյալ «առաջարկություն եւ պայմանավորվածություն կա»։
«Մենք նախընտրում ենք դրա մասին հայտարարել՝ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ադրբեջանական կողմի հետ համաձայնեցված կարգով»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է Տիգրան Բալայանը։
«Այդ համաձայնեցվածին հետեւելը նաեւ վկայում է մեր պատասխանատու վերաբերմունքի մասին։ Մենք ունենք սահմանված ժամկետ, թե երբ է դրա մասին հայտարարվելու»,- հավելել է ԱԳՆ  խոսնակը։
Անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հանդիպման հնարավորությանը՝ Տիգրան Բալայանն ասել է, որ «այս պահին հանդիպում նախատեսված չէ»։
Մեդիամաքսը նշում է, որ սեպտեմբերի վերջին Նյու Յորքում տեղի է ունենալու ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի հերթական նստաշրջանը, որին կմասնակցեն ՀՀ վարչապետը եւ արտգործնախարարը։
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարները վերջին անգամ հանդիպել էին այս տարվա հուլիսի 11-ին Բրյուսելում։

Встреча Мнацаканяна и Мамедьярова состоится в ближайшее время - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян сказал сегодня, что «есть предложение и договоренность» относительно организации в ближайшее время встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
«Мы предпочитаем заявить об этом по согласованию с сопредседателями Минской группы и азербайджанской стороной», - сообщил Тигран Балаян на брифинге.
«Следование данному соглашению свидетельствует о нашем ответственном отношении», - добавил пресс-секретарь МИД.
Что касается возможности встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, Тигран Балаян заявил, что «такая встреча пока не планируется».
Медиамакс отмечает, что в конце сентября в Нью-Йорке состоится очередная сессия Генеральной ассамблеи ООН, в которой примут участие премьер-министр и министр иностранных дел Армении.