10-ամյա ընդմիջումից հետո Արմեն Բայբուրդյանը վերադարձավ ԱԳՆ
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի այսօրվա հրամանրով Արմեն Բայբուրդյանը նշանակվել է Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս։
Մեդիամաքսը նշում է, որ այդպիսով Արմեն Բայբուրդյանը ավելի քան 10 ամյա ընդմիջումից հետո վերադառնում է ԱԳՆ համակարգ: Նա այն դիվանագետների թվում էր, որոնք հեռացվել էին դիվանագիտական աշխատանքից 2008 թ. ամռանը՝ ընդդիմադիր նախագահի թեկնածու Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին սատարելու մասին հրապարակային հայտարարություն անելուց հետո: Այդ պահին Արմեն Բայբուրդյանը զբաղեցնում էր Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնը, որը ստանձնել էր 2004 թվականին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has appointed Armen Baibourtian the Consul General of Armenia in Los Angeles.
It should be noted that Baibourtian is returning to the Ministry of Foreign Affairs after ten years of absence. He was among the diplomats who withdrew from the field in summer 2008 after making public statements in support of the opposition candidate for president Levon Ter-Petrosyan. At that time, Armen Baibourtian was serving as Deputy Foreign Minister of Armenia since 2004.
Between 2008 and 2013, Baibourtian worked as Senior Adviser to the UN Resident Coordinator in Armenia.