Փաշինյանը պատմել է Պուտինի հետ իր հարաբերությունների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «լավ եւ ուղիղ հարաբերություններ» ունի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Եվ այդ հարաբերությունները ձեւավորվել են առաջին րոպեներից: Մեր հարաբերություններում մութ անկյուններ չկան: Մենք ամեն ինչ ուղիղ ենք քննարկում, բոլոր հարցերը ուղիղ ենք դնում, ուղիղ էլ պատասխանում ենք դրանց: Վլադիմիր Վլադիմիրովիչն այդպիսի մարդ է: Որքան հասկանում եմ, նրան շատ հարմար է շփման այդ ոճը եւ, անկեղծ ասած, ինձ էլ է այն շատ հարմար: Մեր հարաբերությունները զարգանում են շատ արագ եւ շատ կառուցողական», - ասել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը RT հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում խնդրահարույց հարցեր չկան:
«Ռուսաստանն ու Հայաստանը ինքնիշխան պետություններ են: Շատ դեպքերում մեր շահերը համընկնում են, բայց կարող են լինել որոշակի կետեր, որտեղ կարող են եւ չհամընկնել: Կարեւորն այն մթնոլորտն է, որում մենք քննարկելու ենք այդ հարցերը:
Ես միշտ ասել եմ, որ մենք ավելի արդյունավետ հարաբերություններ կունենանք, քան եղել է նախկինում: Վլադիմիր Վլադիմիրովիչի հետ հանդիպմանը մենք ընդհանրապես խնդրահարույց հարցեր չենք ունեցել: Կային հարցեր, որոնք տեղում լուծվեցին: Այլ հարցերը մենք պարզապես պայմանավորվեցինք ավելի մանրամասն քննարկել», - ասել է Հայաստանի վարչապետը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said that he is "in good, honest relations” with President of Russia Vladimir Putin.
“We have established these relations from the very first moment. Our relations do not have dark corners, which is very important. We discuss everything directly. We pose questions and answer them directly. Vladimir Vladimirovich has this type of personality. In my view, this style of communication is very convenient for him, and frankly speaking, I prefer it too. Our relations are developing in a fast and constructive manner,” Armenian PM told in an interview to RT TV.
Nikol Pashinyan said that Armenian-Russian relations have no problematic side.
“Russia and Armenia are sovereign countries. The interests of our countries coincide in many ways, but differences can also exist. The most important aspect is the atmosphere which prevails during those discussions.
I have always told that we will develop better relations than before. We didn’t have any problematic issues at the meeting with Vladimir Vladimirovich. Certain issues were solved on the spot and others were left for more detailed discussion,” Prime Minister Pashinyan said.