Փաշինյանը պատմել է Պուտինի հետ իր հարաբերությունների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «լավ եւ ուղիղ հարաբերություններ» ունի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Եվ այդ հարաբերությունները ձեւավորվել են առաջին րոպեներից: Մեր հարաբերություններում մութ անկյուններ չկան: Մենք ամեն ինչ ուղիղ ենք քննարկում, բոլոր հարցերը ուղիղ ենք դնում, ուղիղ էլ պատասխանում ենք դրանց: Վլադիմիր Վլադիմիրովիչն այդպիսի մարդ է: Որքան հասկանում եմ, նրան շատ հարմար է շփման այդ ոճը եւ, անկեղծ ասած, ինձ էլ է այն շատ հարմար: Մեր հարաբերությունները զարգանում են շատ արագ եւ շատ կառուցողական», - ասել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը RT հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում խնդրահարույց հարցեր չկան:
«Ռուսաստանն ու Հայաստանը ինքնիշխան պետություններ են: Շատ դեպքերում մեր շահերը համընկնում են, բայց կարող են լինել որոշակի կետեր, որտեղ կարող են եւ չհամընկնել: Կարեւորն այն մթնոլորտն է, որում մենք քննարկելու ենք այդ հարցերը:
Ես միշտ ասել եմ, որ մենք ավելի արդյունավետ հարաբերություններ կունենանք, քան եղել է նախկինում: Վլադիմիր Վլադիմիրովիչի հետ հանդիպմանը մենք ընդհանրապես խնդրահարույց հարցեր չենք ունեցել: Կային հարցեր, որոնք տեղում լուծվեցին: Այլ հարցերը մենք պարզապես պայմանավորվեցինք ավելի մանրամասն քննարկել», - ասել է Հայաստանի վարչապետը:

Пашинян рассказал о своих отношениях с Путиным - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал, что у него «хорошие, прямые отношения» с президентом России Владимиром Путиным.
«И эти отношения складывались с первых минут. Наши отношения - без тёмных углов. Это очень важно. Мы всё обсуждаем прямо. Все вопросы ставим прямо. И отвечаем на них прямо. Владимир Владимирович - такой человек. Как я понимаю, для него очень удобен такой стиль общения, и, честно говоря, для меня он тоже очень удобен. Наши отношения развиваются очень быстро и очень конструктивно», - сказал глава правительства Армении в интервью телеканалу RT.
Никол Пашинян сказал, что проблемных вопросов в армяно-российских отношениях нет.
«Россия и Армения - суверенные страны. Во многом интересы наших стран соответствуют друг другу, но могут быть какие-то нюансы, где могут и не соответствовать. Главное - та атмосфера, в которой мы будем все эти вопросы обсуждать.
Я всегда говорил, что у нас будут более эффективные отношения, чем были раньше. На встрече с Владимиром Владимировичем у нас вообще не было никаких проблемных вопросов. Были вопросы, которые были решены на месте. Другие вопросы мы просто договорились обсуждать более детально», - сказал премьер-министр Армении.