Փաշինյանն ու Պուտինը կհանդիպեն Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 13-14-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ՀՀ վարչապետը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Վարչապետը կմասնակցի Խորհրդային միության հերոս, ԽՍՀՄ զրահատանկային զորքերի գլխավոր մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի կիսանդրու բացման արարողությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը «Լուժնիկի» մարզադաշտում ներկա կգտնվի ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու առաջնության առաջին խաղին:

Пашинян и Путин встретятся в Москве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян 13-14 июня посетит с рабочим визитом в Россию.
Согласно сообщению правительства Армении, премьер-министр проведет встречу с президентом России Владимиром Путиным.
Премьер-министр примет участие в церемонии открытия бюста главному маршалу бронетанковых войск СССР, герою Советского Союза Амазаспу Бабаджаняну.
Никол Пашинян будет присутствовать на торжественной церемонии открытия Чемпионата мира по футболу и на первом матче чемпионата на стадионе «Лужники».