Փաշինյանն ու Պուտինը կհանդիպեն Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 13-14-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ՀՀ վարչապետը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Վարչապետը կմասնակցի Խորհրդային միության հերոս, ԽՍՀՄ զրահատանկային զորքերի գլխավոր մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի կիսանդրու բացման արարողությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը «Լուժնիկի» մարզադաշտում ներկա կգտնվի ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու առաջնության առաջին խաղին:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will pay a working visit to the Russian Federation on June 13-14.
According to the Armenian government, the Armenian PM is set to meet with President of Russia Vladimir Putin.
Prime Minister Pashinyan will participate in the unveiling ceremony of the bust of Hamazasp Babadjanyan, USSR hero and Chief Marshal of the armored troops of the Soviet Union.
Nikol Pashinyan will also be present at the opening ceremony and the first match of FIFA World Cup 2018 at Moscow’s Luzhniki Stadium.