ՌԴ-ի հետ կապերի խորացումը ՀՀ առաջնահերթություններից է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ հայ-ռուսական փոխհարաբերությունները բավականին ամուր հիմք ունեն:
«Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը՝ խորացնելու եւ ամրապնդելու մեր դաշնակցային հարաբերությունները եղել եւ մնում է մեր առաջնահերթությունների հիմքում: Այն արտահայտված է նաեւ կառավարության ծրագրում»,- հայտարարել է Զոհրաբ Մնացականյանը՝ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը։
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ նախարարները շեշտել են երկկողմ պատրաստակամությունը ոչ միայն ապահովելու դաշնակցային հարաբերությունների շարունակականությունը, այլեւ տարբեր ձեւաչափերում ամենօրյա գործունեություն ծավալելու, դրանց նոր լիցք հաղորդելու ուղղությամբ։
Հանդիպման օրակարգում են եղել Ռուսաստանում աշխատող ՀՀ քաղաքացիներին առնչվող հարցերը, առկա խնդիրների հանգուցալուծման ուղիները:

Углубление связей с Россией является одним из приоритетов Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил сегодня, что у армяно-российских отношений достаточно крепкие основы.
«Приверженность правительства Армении углублению и укреплению наших союзнических отношений была и остается в основе наших приоритетов. Она отражена также в программе правительства»,- заявил Зограб Мнацаканян на встрече с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым.
В МИД Армении сообщили, что министры выразили обоюдную готовность не только обеспечить продолжительный характер союзнических отношений, но и осуществлять ежедневную деятельность в разных форматах, чтобы придать им новый импульс.
В повестку встречи были включены вопросы, касающиеся граждан Армении, работающих в России, и пути решения имеющихся проблем.