ՌԴ-ի հետ կապերի խորացումը ՀՀ առաջնահերթություններից է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ հայ-ռուսական փոխհարաբերությունները բավականին ամուր հիմք ունեն:
«Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը՝ խորացնելու եւ ամրապնդելու մեր դաշնակցային հարաբերությունները եղել եւ մնում է մեր առաջնահերթությունների հիմքում: Այն արտահայտված է նաեւ կառավարության ծրագրում»,- հայտարարել է Զոհրաբ Մնացականյանը՝ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը։
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ նախարարները շեշտել են երկկողմ պատրաստակամությունը ոչ միայն ապահովելու դաշնակցային հարաբերությունների շարունակականությունը, այլեւ տարբեր ձեւաչափերում ամենօրյա գործունեություն ծավալելու, դրանց նոր լիցք հաղորդելու ուղղությամբ։
Հանդիպման օրակարգում են եղել Ռուսաստանում աշխատող ՀՀ քաղաքացիներին առնչվող հարցերը, առկա խնդիրների հանգուցալուծման ուղիները:

Strengthening ties with Russia is among our priorities, says Armenian FM - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has noted that the Armenian-Russian relations stand on a firm ground.
“Armenian Government’s commitment to expand and strengthen allied relations has been and will remain a priority. It is also reflected in the government’s program,” Mnatsakanyan said at the meeting with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov.
The Armenian Ministry of Foreign Affairs says that both ministers emphasized mutual readiness to maintain allied relations and undertake routine actions in various formats to give them new impetus.
The meeting agenda also included issues related to Armenian citizens employed in Russia and solutions to relevant problems.