Երեւանը շարունակելու է ամրապնդել կապերը ՀԱՊԿ-ի շրջանակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է իր անվտանգության ապահովման կարեւոր բաղադրիչ հանդիսացող ՀԱՊԿ շրջանակում արդյունավետ համագործակցությունը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, այս մասին նախարարն ասել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի հետ հանդիպմանը:
Զոհրաբ Մնացականյանի խոսքով՝ Հայաստանը շարունակելու է հետեւողական ջանքերը՝ ՀԱՊԿ անդամների միջեւ դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման ուղղությամբ:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Zohrab Mnatsakanyan said today that Armenia always attaches importance to efficient cooperation within the frames of CSTO, an important element of security in Armenia.
According to Armenian MFA, Minister Mnatsakanyan said this at the meeting with Secretary General of Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov.
Zohrab Mnatsakanyan remarked that Armenia will continue consistent efforts in strengthening allied collaboration with members of CSTO.