Երեւանը շարունակելու է ամրապնդել կապերը ՀԱՊԿ-ի շրջանակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է իր անվտանգության ապահովման կարեւոր բաղադրիչ հանդիսացող ՀԱՊԿ շրջանակում արդյունավետ համագործակցությունը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, այս մասին նախարարն ասել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի հետ հանդիպմանը:
Զոհրաբ Մնացականյանի խոսքով՝ Հայաստանը շարունակելու է հետեւողական ջանքերը՝ ՀԱՊԿ անդամների միջեւ դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման ուղղությամբ:

Армения продолжит укреплять связи в рамках ОДКБ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил сегодня, что Армения придает большую значимость эффективному сотрудничеству в рамках ОДБК, которое является важным компонентом в обеспечении безопасности страны.
Как сообщают в МИД Армении, об этом министр заявил на встрече с генеральным секретарем Организации договора о коллективной безопасности Юрием Хачатуровым.
По словам Зограба Мнацаканяна, Армения продолжит последовательные усилия по укреплению союзнического сотрудничества между членами ОДКБ.