Շվեդիան մեր կարեւոր գործընկերն է, ասել է Զոհրաբ Մնացականյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը նոր հեռանկարներ կբացի ինչպես Հայաստան-ԵՄ, այնպես էլ հայ-շվեդական հարաբերությունների համար:
ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ այս մասին նախարարն ասել է Շվեդիայի խորհրդարանի (Ռիկսդագ) փոխխոսնակ Բյորն Սյոդերի հետ հանդիպմանը:
Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ անկախությունից ի վեր Շվեդիան կարեւոր գործընկեր է հանդիսանում Հայաստանի համար։
Զրուցակիցները կարեւորել են Շվեդիայի խորհրդարանի կողմից Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շուտափույթ վավերացումը։ Շվեդ խորհրդարանականները վստահեցրել են, որ կանեն հնարավորինը վավերացման գործընթացն արագ ավարտին հասցնելու համար։

Швеция – наш важный партнер, заявил Зограб Мнацаканян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил сегодня, что Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве откроет новые перспективы как для отношений между Арменией и ЕС, так и для армяно-шведских отношений.
Как сообщили в МИД, об этом министр заявил на встрече с вице-спикером парламента Швеции (Риксдаг) Бйорном Сйодером.
Зограб Мнацаканян заявил, что с момента обретения независимости Швеция является важным партнером для Армении.
Собеседники подчеркнули важность скорейшей ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве парламентом Швеции. Шведские парламентарии заверили, что сделают все возможное, чтобы ускорить процесс ратификации.