Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակը նոր ղեկավար ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ՄԱԿ-ի նորանշանակ մշտական համակարգող եւ ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփը իր հավատարմագրման նամակների պատճեններն է հանձնել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին:
ԱԳՆ ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի արդյունավետ համագործակցությունը։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Կայուն զարգացման նպատակներին եւ կողմերը նշել են, որ Հայաստանում ակտիվորեն ընթանում է դրանց իրականացման գործընթացը:
Զրուցակիցները խոսել են նաեւ հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին մասին։

UN Office to Armenia has new Resident Coordinator - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Newly-appointed UN Resident Coordinator and UNDP Resident Representative for the Republic of Armenia Shombi Sharp handed copies of his credentials to Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian.
Minister Nalbandian highly appreciated the efficient cooperation between the Armenian government and the United Nations Office in Armenia.
The meeting covered UN Sustainable Development Goals, which according to the sides, Armenia is actively implementing.
The sides also touched upon the preparation works ahead of the Summit of La Francophonie to be held in Yerevan this October.