Ռումեն Ռադեւը Երեւանում «իրեն զգացել է ինչպես տանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադեւի այցը «շատ դրական արձագանք ունի մեր հասարակության մեջ»:
«Եվ սա այն դեպքերից է, երբ հաճելին համատեղվում է օգտակարի հետ. մենք մի շարք պայմանավորվածություններ ձեռք բերեցինք, մյուս կողմից՝ մեր հասարակության արձագանքը, իրոք, խոսում է այն մասին, որ Բուլղարիան եւ բուլղարացիները մեր ժողովրդի հարգանքն են վայելում»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը Ռումեն Ռադեւի հրաժեշտի արարողության ժամանակ:
Բուլղարիայի նախագահն էլ ընդգծել է, որ «երեկ Երեւանում իրեն զգացել է ինչպես տանը»:
«Շատ ուրախ եմ, որ կարողացանք ակտիվացնել մեր հարաբերությունները եւ նոր լիցք հաղորդել դրանց: Շատ կարեւոր է լավ մթնոլորտ ստեղծել քաղաքական դաշտում: Ես վստահ կարող եմ ասել, որ երեկ ավելի հաստատակամ դարձա իմ այն զգացողության մեջ, որ մեր ազգերի միջեւ հարաբերությունները, իրոք, շատ ջերմ են»,- ասել է Ռումեն Ռադեւը:

В Ереване президент Болгарии «чувствовал себя как дома» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня, что визит президента Болгарии Румена Радева получил «весьма положительный отклик в нашем обществе».
«Это один из тех случаев, когда приятное совмещается с полезным: мы заключили ряд договоренностей. С другой стороны, реакция нашего общества свидетельствует о том, что Болгария и болгары пользуются уважением нашего народа»,- отметил Серж Саргсян на церемонии прощания с Руменом Радевым.
Президент Болгарии, в свою очередь, подчеркнул, что «чувствовал себя в Ереване как дома».
«Очень рад, что нам удалось активизировать наши отношения и придать им новый импульс. Очень важно создать благоприятную атмосферу в политическом поле. Я с уверенностью могу сказать, что в лишний раз убедился в том, что между нашими народами сложились очень теплые отношения»,- отметил Румен Радев.