Ռումեն Ռադեւը Երեւանում «իրեն զգացել է ինչպես տանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադեւի այցը «շատ դրական արձագանք ունի մեր հասարակության մեջ»:
«Եվ սա այն դեպքերից է, երբ հաճելին համատեղվում է օգտակարի հետ. մենք մի շարք պայմանավորվածություններ ձեռք բերեցինք, մյուս կողմից՝ մեր հասարակության արձագանքը, իրոք, խոսում է այն մասին, որ Բուլղարիան եւ բուլղարացիները մեր ժողովրդի հարգանքն են վայելում»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը Ռումեն Ռադեւի հրաժեշտի արարողության ժամանակ:
Բուլղարիայի նախագահն էլ ընդգծել է, որ «երեկ Երեւանում իրեն զգացել է ինչպես տանը»:
«Շատ ուրախ եմ, որ կարողացանք ակտիվացնել մեր հարաբերությունները եւ նոր լիցք հաղորդել դրանց: Շատ կարեւոր է լավ մթնոլորտ ստեղծել քաղաքական դաշտում: Ես վստահ կարող եմ ասել, որ երեկ ավելի հաստատակամ դարձա իմ այն զգացողության մեջ, որ մեր ազգերի միջեւ հարաբերությունները, իրոք, շատ ջերմ են»,- ասել է Ռումեն Ռադեւը:

Bulgarian President ‘felt at home’ in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan has said today that the visit of Bulgarian President Rumen Radev “has received very positive feedback from our society”.
“It is one of the cases where you can combine business with pleasure. We have reached several agreements on one hand and on the other, the reaction from our public has shown that Bulgaria and Bulgarians have the respect of Armenian people,” said Serzh Sargsyan during the farewell ceremony.
The Bulgarian President has highlighted that he “felt at home in Yerevan yesterday”.
“I am happy to see that we have invigorated our relations. It is very important to create a good atmosphere in the political field. I can say with certainty that yesterday my conviction that the relationship between our two nations is very warm indeed became stronger,” said Rumen Radev.