Երեւանում դեկտեմբերի 13-ին կմեկնարկի «ՆԱՏՕ-ի շաբաթը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 13-18-ը Հայաստանում կանցկացվի հերթական՝ 11-րդ «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումների մեկնարկը կտրվի դեկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 12:00-ին, Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնում ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության վերաբերյալ քննարկման կազմակերպմամբ:
Դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 16:00-17:00-ին, ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Աֆղանստանում միջազգային խաղաղության հաստատման գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների եւ նրանց ընտանիքների համար ավանդական հեռուստակամուրջը:
Դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 09:00-16:00-ը, ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի կունենա միջազգային սեմինար «Զինված ուժերի նկատմամբ խորհրդարանական վերահսկողություն» խորագրով:
Դեկտեմբերի 16-ին տեղի կունենա այցելություն ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան:
Դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը11:00-13:00-ը, Երեւանի պետական համալսարանում տեղի կունենա խոհրդաժողով՝ ՄԱԿ-ի ԱԽ Կանանց, խաղաղությանը եւ անվտանգությանը նվիրված 1325 բանաձեւի կիրառման մասին:

13 декабря в Ереване стартует «Неделя НАТО» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В рамках Программы действий индивидуального партнерства Армения-НАТО 13-18 декабря в Армении пройдет 11-я «Неделя НАТО».
Старт мероприятиям «Недели НАТО» будет дан 13 декабря в 12:00 в Информационном центре НАТО в Армении. Для представителей СМИ будет организовано обсуждение о партнерстве Армения-НАТО.
14 декабря в 16:00-17:00 в МИД Армении состоится традиционный телемост между армянскими миротворцами в Афганистане и их семьями.
15 декабря с 09:00 часов в Национальном собрании Армении состоится международный семинар на тему «Парламентский контроль над вооруженными силами».
16 декабря состоится визит в Военный университет имени Вазгена Саргсяна.
18 декабря в 11:00-13:00 в Ереванском государственном университете состоится конференция, посвященная применению резолюций Совета безопасности ООН, посвященных женщинам, миру и безопасности.