Երեւանում դեկտեմբերի 13-ին կմեկնարկի «ՆԱՏՕ-ի շաբաթը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 13-18-ը Հայաստանում կանցկացվի հերթական՝ 11-րդ «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումների մեկնարկը կտրվի դեկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 12:00-ին, Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնում ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության վերաբերյալ քննարկման կազմակերպմամբ:
Դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 16:00-17:00-ին, ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Աֆղանստանում միջազգային խաղաղության հաստատման գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների եւ նրանց ընտանիքների համար ավանդական հեռուստակամուրջը:
Դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 09:00-16:00-ը, ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի կունենա միջազգային սեմինար «Զինված ուժերի նկատմամբ խորհրդարանական վերահսկողություն» խորագրով:
Դեկտեմբերի 16-ին տեղի կունենա այցելություն ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան:
Դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը11:00-13:00-ը, Երեւանի պետական համալսարանում տեղի կունենա խոհրդաժողով՝ ՄԱԿ-ի ԱԽ Կանանց, խաղաղությանը եւ անվտանգությանը նվիրված 1325 բանաձեւի կիրառման մասին:

Yerevan to kick off NATO Week on December 13 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Yerevan will hold the 11th NATO Week between December 13 and 18 in the framework of the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP).
The NATO Week events will kick off at 12:00 p.m. with a discussion on Armenia-NATO for the press in the NATO Information Center in Armenia.
At 16:00 – 17:00, December 14, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia will hold the traditional telebridge between Armenian peacekeepers involved in the NATO mission in Afghanistan and their families.
At 9:00 - 16:00, December 15, the National Assembly of Armenia will host the international seminar “Parliamentary oversight of the armed forces”.
A visit to Vazgen Sargsyan Military Institute of the Ministry of Defense of Armenia is scheduled for December 16.
At 11:00 – 13:00, December 16, the Yerevan State University will hold a conference dedicated to the United Nations Security Council Resolution 1325 on Women, Peace and Security.