Համաձայնագիրը նոր էջ կբացի ՀՀ-ԵՄ կապերում, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր համոզմունք է հայտնել, որ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ստորագրումը նոր էջ կբացի երկկողմ հարաբերությունների պատմության մեջ եւ նոր հնարավորություններ կստեղծի Եվրոպական միության ու անդամ պետությունների հետ հարաբերությունների հետագա խորացման համար:
Այս մասին նախագահը նշել է Բելգիայի վարչապետ Շառլ Միշելի հետ հանդիպմանը:
Սերժ Սարգսյանի խոսքով՝ Հայաստանը շահագրգռված է նաեւ հայ-բելգիական երկխոսության ակտիվացմամբ:
Նախագահն առաջարկել է, որ բելգիական ընկերությունները դիտարկեն Հայաստանում գործունեություն ծավալելու հնարավորությունը՝ հաշվի առնելով երկրում ձեւավորված բարենպաստ ներդրումային միջավայրը եւ ներգրավվածությունը տարբեր ինտեգրացիոն գործընթացներում:
Սերժ Սարգսյանը Շառլ Միշելին հրավիրել է Հայաստան՝ մասնակցելու 2018թ. հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովին:

Serzh Sargsyan: EU-Armenia agreement will open new chapter in bilateral ties
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan expressed conviction today that signing of Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will start a new chapter in Armenia-EU relations, giving the opportunity to deepen bilateral ties with EU and member states.
President Sargsyan said this at the meeting with Prime Minister of Belgium Charles Michel.
According to Serzh Sargsyan, Armenia is interested in activation of Armenian-Belgian dialogue.
Serzh Sargsyan suggested Belgian PM to encourage Belgian companies to consider Armenia as a destination for doing business, taking into consideration the favorable investment environment, formed in the country and its involvement in various integration processes.
Serzh Sargsyan invited Charles Michel to Armenia for participating in the 17th Summit of International Organisation of La Francophonie to be held in October of 2018.