Սարգսյանն ու Պուտինը նոյեմբերի 15-ին կհանդիպեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով նոյեմբերի 15-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա Վլադիմիր Պուտինի հետ: Կքննարկվեն հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգը եւ երկկողմ կապերի հետագա ամրապնդմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ կլինի նաեւ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում համագործակցությանը եւ տարածաշրջանային խնդիրներին:
Նախագահները Մոսկվայի Տրետյակովյան պատկերասրահում կմասնակցեն «Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի» բացման արարողությանը, որը նվիրված է ՀՀ եւ ՌԴ միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին:
Սերժ Սարգսյանը Սուրբ Պայծառակերպություն Մայր տաճարում կծանոթանա «Բիբլիական երկիր Հայաստան» խորագրով ցուցահանդեսին, ինչպես նաեւ եկեղեցական համալիրի տարածքում ներկայացված ժամանակակից հայկական խաչքարերին:

Саргсян и Путин встретятся 15 ноября - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян по приглашению президента России Владимира Путина отправится 15 ноября с рабочим визитом в Москву.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что на встрече с Владимиром Путиным будут обсуждаться повестка армяно-российских отношений и вопросы, касающиеся дальнейшего укрепления и развития двусторонних связей.
Президенты обсудят также сотрудничество в рамках Евразийского экономического союза и региональные проблемы.
В Третьяковской галерее президенты примут участие в церемонии открытия «Дней культуры Армении в России», приуроченных к 25-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Россией.