Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է ԱՊՀ գործընկերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Տաշքենդում մասնակցել է ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նեղ եւ ընդլայնված կազմով նիստերին:
ՀՀ վարչապետն անդրադարձել է Ազատ առեւտրի գոտու մասին պայմանագրին՝ նշելով, որ պայմանագիրը համարվում է այն հիմքը, որը լայն հնարավորություններ է ստեղծում՝ ԱՊՀ-ում փոխշահավետ առեւտրատնտեսական համագործակցության առաջխաղացման համար:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստ է այսուհետ եւս այս հարթակում հարաբերություններ կառուցել անդամ պետությունների հետ՝ համոզմունք հայտնելով, որ առեւտրային արգելքների հետագա վերացումը եւ Ազատ առեւտրի մասին պայմանագրի դրույթների իրագործումը դրական կազդեն պետությունների տնտեսական աճի վրա:

Karen Karapetyan meets CIS partners
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan participated today in sessions of CIS Council of Heads of States held in Tashkent.
Armenian PM touched upon the (CIS) Free Trade Agreement, noting that the agreement is considered to be the foundation, which creates opportunities for the advance of mutually beneficial trade and economic cooperation in CIS.
Karen Karapetyan stressed that Armenia is ready to continue building relations with CIS member states, expressing his confidence that the future elimination of trade restrictions and implementation of Free Trade Agreement will contribute to economic growth in member states.