Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է ԱՊՀ գործընկերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Տաշքենդում մասնակցել է ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նեղ եւ ընդլայնված կազմով նիստերին:
ՀՀ վարչապետն անդրադարձել է Ազատ առեւտրի գոտու մասին պայմանագրին՝ նշելով, որ պայմանագիրը համարվում է այն հիմքը, որը լայն հնարավորություններ է ստեղծում՝ ԱՊՀ-ում փոխշահավետ առեւտրատնտեսական համագործակցության առաջխաղացման համար:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստ է այսուհետ եւս այս հարթակում հարաբերություններ կառուցել անդամ պետությունների հետ՝ համոզմունք հայտնելով, որ առեւտրային արգելքների հետագա վերացումը եւ Ազատ առեւտրի մասին պայմանագրի դրույթների իրագործումը դրական կազդեն պետությունների տնտեսական աճի վրա:

Карен Карапетян встретился с коллегами из СНГ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня в Ташкенте принял участие в заседаниях совета глав правительств СНГ в узком и расширенном составах.
Премьер-министр Армении коснулся договора о Зоне свободной торговли, отметив, что договор является той базой, которая предоставляет широкие возможности для продвижения взаимовыгодного торгово-экономического сотрудничества в СНГ.
Карен Карапетян подчеркнул, что Армения готова и далее выстраивать отношения с государствами-участниками на этой площадке, выразив уверенность, что дальнейшее устранение торговых барьеров и реализация положений договора о Зоне свободной торговли окажут положительное влияние на экономический рост государств.