Աշոտ Հովակիմյանը եւ Օլգա Ալգաերովան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Աշոտ Հովակիմյանն ասել է, որ Հայաստանն ակտիվ քայլեր է ձեռնարկում երկրի զարգացման հետագա ընթացքը ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման նպատակների օրակարգին համապատասխանեցնելու հարցում։
Այս մասին փոխնախարարն ասել է Ժնեւում՝ ՄԱԿ Եվրոպայի տնտեսական հանձնաժողովի նորանշանակ գործադիր քարտուղար Օլգա Ալգաերովայի հետ հանդիպմանը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերը երկուստեք գոհունակություն են արձանագրել Հայաստանի եւ ՄԱԿ Եվրոպայի տնտեսական հանձնաժողովի միջեւ կայուն համագործակցության մակարդակի եւ մի շարք ծրագրերի հաջող ընթացքի վերաբերյալ:
ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով Բարձր հանձնակատարի ծրագրի Գործադիր կոմիտեի նստաշրջանի ընթացքում Աշոտ Հովակիմյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանը, ապաստան տրամադրելով շուրջ 22 հազար փախստականների, բնակչության թվի հարաբերակցությամբ երրորդն է Եվրոպայում` Սիրիայից փախստականներ ընդունող երկրների շարքում:
Մյուս կողմից, փոխնախարարը նշել է, որ ի լրումն Հայաստանի իշխանությունների ջանքերի, անհրաժեշտ է միջազգային հանրության եւ դոնոր կազմակերպությունների աջակցությունը։

Ashot Hovakimyan and Olga Algayerova
Yerevan /Mediamax/. Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Ashot Hovakimyan said that Armenia actively brings the process of its development in compliance with UN Sustainable Development Goals agenda.
Deputy FM said this during the meeting with newly-appointed Executive Secretary of the United Nations Economic Commission for Europe (ECE) Olga Algayerova in Geneva.
According to Armenian MFA, the sides registered content with the level of sustainable cooperation between Armenia and UN ECE and the successful implementation of a number of projects.
Ashot Hovakimyan reminded during the session of Executive Committee of the Programme of the United Nations High Commissioner for Refugees Establishment that Armenia provided shelter to 22 000 refugees, becoming the third hosting country in Europe by population ratio.
On the other hand, the Deputy FM noted that the support from international community and donor organizations would supplement the efforts of the Armenian government.