ՀՀ եւ Իրաքի ԱԳ նախարարները խոսել են Քուրդիստանի հանրաքվեի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Իրաքի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Իբրահիմ Ալ Ջաաֆարին Նյու Յորքում կայացած հանդիպմանը քննարկել են միջազգային հարթակներում համագործակցության սերտացման հնարավորությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ առեւտրատնտեսական կապերի ակտիվացման ուղիները՝ կարեւորելով հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությունը, որի հերթական նիստը կգումարվի Երեւանում սեպտեմբերի 25-26-ին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Իրաքի արտգործնախարարը ներկայացրել է Իրաքում առկա իրավիճակը եւ կենտրոնական իշխանությունների մոտեցումները Քուրդիստանում ծրագրված հանրաքվեի առնչությամբ։

Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел Армении и Ирака Эдвард Налбандян и Ибрагим Аль Джаафари на состоявшейся в Нью-Йорке встрече обсудили возможности наращивания сотрудничества в международных организациях.
Собеседники обсудили пути активизации торгово-экономических связей, отметив важность деятельности армяно-иракской межправительственной комиссии, очередное заседание которой состоится в Ереване 25-26 сентября.
Согласно сообщению МИД Армении, глава внешнеполитического ведомства Ирака представил ситуацию в Ираке и подходы центрального правительства к запланированному в Курдистане референдуму.