Նալբանդյանն ու Ջանելիձեն հարցերի լայն շրջանակ են քննարկել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի փոխվարչապետ, արտգործնախարար Միխեիլ Ջանելիձեին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ նախարարները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին տարիներին երկու երկրների հարաբերությունները զգալի զարգացում են ապրում:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ՝ միջազգային կառույցներում փոխգործակցություն, առեւտրատնտեսական կապեր, տրանսպորտային ենթակառուցվածքներ, համագործակցություն էներգետիկայի, մշակույթի, զբոսաշրջության եւ այլ ոլորտներում։

Налбандян и Джанелидзе обсудили широкий круг вопросов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня прибывшего в Армению с рабочим визитом вице-премьера, министра иностранных дел Грузии Михеила Джанелидзе.
Согласно сообщению МИД Армении, министры с удовлетворением констатировали, что в последние годы отношения двух стран значительно развились.
Стороны обсудили широкий круг вопросов двусторонней повестки – взаимодействие в международных структурах, торгово-экономические связи, транспортные инфраструктуры, сотрудничество в сфере энергетики, культуры, туризма и других сферах.