ՀՀ նախագահը հանդիպել է ՀԱՊԿ պաշտոնակիցների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Բիշքեկում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական ձեւաչափով հանդիպմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ռազմաքաղաքական եւ ռազմական-ռազմավարական իրավիճակին վերաբերող հարցեր, ընդունվել մի շարք լրացուցիչ կարգադրություններ անվտանգության սպառնալիքներին հակազդեցության ուղղությամբ:
ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարները միաձայն որոշում են կայացրել մայիսի 2-ից ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին նշանակելու մասին:

Президент Армении встретился с коллегами по ОДКБ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сегодня в Бишкеке участвовал в неофициальной встрече руководителей стран организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся военно-политических и военно-стратегических ситуаций в зоне ответственности ОДКБ, были приняты дополнительные распоряжения по противодействию угрозам безопасности.
Руководители стран ОДКБ единогласно приняли решение о назначении со 2 мая на пост генсека ОДКБ секретаря Совбез Армении Юрия Хачатурова.