ՀՀ նախագահը հանդիպել է ՀԱՊԿ պաշտոնակիցների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Բիշքեկում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական ձեւաչափով հանդիպմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ռազմաքաղաքական եւ ռազմական-ռազմավարական իրավիճակին վերաբերող հարցեր, ընդունվել մի շարք լրացուցիչ կարգադրություններ անվտանգության սպառնալիքներին հակազդեցության ուղղությամբ:
ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարները միաձայն որոշում են կայացրել մայիսի 2-ից ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին նշանակելու մասին:

Armenian President meets CSTO counterparts
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan participated in the non-formal meeting of leaders of Collective Security Treaty Organization (CSTO) member states, which took place today in Bishkek.
Military-political and military-strategic issues in the CSTO area of responsibility were touched upon at the meetings, while a number of additional regulations for tackling security threats were adopted by the participants.
The leader of CSTO member states made a joint decision on appointing Secretary at the National Security Council of Armenian President Yuri Khachaturov in the position of Secretary General of Collective Security Treaty Organization (CSTO) from May 2.