Ընտրություններն անցել են պատշաճ մակարդակով, ասել է Դավիթ Հարությունյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ նախընտրական շտաբի ղեկավարի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավարը Դավիթ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ մայիսի 6-ին կայացած "ընտրություններն իրապես անցան շատ պատշաճ մակարդակով”:
“Իհարկե, դա չի նշանակում, որ չեն եղել ուղղումներ, սակայն բացթողումները պետք է հաշվի առնվեն, որպեսզի հաջորդ ընտրությունները կարողանանք էլ ավելի բարձր որակով անցկացնել՝ շտկելով այդ բացթողումները”, - ասել է նա Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում:
Դավիթ Հարությունյանը կարծիք է հայտնել, որ դիտորդների գնահատականները, ընդհանուր առմամբ, դրական էին: Նա նշել է, որ ընտրությունները քննարկման առարկա կդառնան ԵԽԽՎ-ի մշտական կոմիտեի (PACE Standing Committee) նիստի ժամանակ, որը տեղի կունենա հունիսին Տիրանայում:

Выборы прошли на должном уровне, сказал Давид Арутюнян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Заместитель председателя предвыборного штаба РПА, глава армянской делегации в ПАСЕ Давид Арутюнян заявил сегодня, что состоявшиеся 6 мая выборы «действительно прошли на должном уровне».
“Конечно, это не значит, что поправок не было, однако упущения должны быть учтены, чтобы в следующие годы мы смогли провести выборы на более высоком уровне”,- сказал он в беседе с Медиамакс.
Давид Арутюнян выразил мнение, что в целом оценки наблюдателей были позитивными. Он отметил, что выборы станут предметом обсуждения в ходе заседания Постоянной комиссии ПАСЕ (PACE Standing Committee), которое состоится в июне в Тиране.