Ընտրություններն անցել են պատշաճ մակարդակով, ասել է Դավիթ Հարությունյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ նախընտրական շտաբի ղեկավարի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավարը Դավիթ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ մայիսի 6-ին կայացած "ընտրություններն իրապես անցան շատ պատշաճ մակարդակով”:
“Իհարկե, դա չի նշանակում, որ չեն եղել ուղղումներ, սակայն բացթողումները պետք է հաշվի առնվեն, որպեսզի հաջորդ ընտրությունները կարողանանք էլ ավելի բարձր որակով անցկացնել՝ շտկելով այդ բացթողումները”, - ասել է նա Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում:
Դավիթ Հարությունյանը կարծիք է հայտնել, որ դիտորդների գնահատականները, ընդհանուր առմամբ, դրական էին: Նա նշել է, որ ընտրությունները քննարկման առարկա կդառնան ԵԽԽՎ-ի մշտական կոմիտեի (PACE Standing Committee) նիստի ժամանակ, որը տեղի կունենա հունիսին Տիրանայում:

David Harutyunyan: Elections were held at a proper level - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Deputy Chairman of RPA election headquarters, the head of the Armenian delegation to PACE, David Harutyunyan, said today that May 6 parliamentary elections “were really held at a proper level.”
“It doesn’t mean that there were no corrections of course, but the shortcomings should be taken into consideration in order to hold next elections at higher level,” David Harutyunyan told Mediamax.
He expressed the opinion that the observers’ assessments were generally positive. David Harutyunyan noted that the elections will be discussed the session of PACE Standing Committee in Tirana this June.