«Չակ Նորիսը» որպես հայկական ընտրությունների ֆենոմեն
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայկական ցանցային հասարակության մի մասն այսօր քվեարկել է «Չակ Նորիս»-ի օգտին եւ բացահայտ հայտարարում է դրա մասին:
Բանն այն է, որ մեկ տարի առաջ հայկական համացանցի առավել ակտիվ անդամներ սկսեցին օգտագործել ամերիկացի հայտնի մարզիկ եւ դերասան Չակ Նորիսի անունը` որպես ամենակարող մարդու հավաքական եւ երգիծական կերպար:
Մասնավորապես, սոցկայքերում տարբեր հարցումների ժամանակ շատ մարդիկ պատասխանելով միանգամայն լուրջ հարցին, տալիս էին Չակ Նորիսի անունը: Իսկ անցած ընտրարշավի ժամանակ փողոցում իրական թեկնածուների նկարների կողքին երբեմն հանդիպում էին նաեւ Չակ Նորիսի նկարները:
Քանի որ ՀՀ Ընտրական օրենսգրքով քվեաթերթիկում նախատեսված չէ «բոլորին դեմ եմ» տողը, ապա այսօր շատ երիտասարդներ քվեաթերթիկում ձեռքով ավելացրել են Չակ Նորիսի անունն ու «քվեարկել են» նրա օգտին` այդ կերպ արտահայտելով իրենց անհամաձայնությունը առկա թեկնածուների եւ կուսակցությունների հետ:

“Chuck Norris” as a phenomenon of the Armenian elections
Yerevan/Mediamax/. A part of the Armenian web "society” voted for "Chuck Norris” at today’s parliamentary elections and announced it openly.
The thing is that the most active Armenian internet users abouat a year ago started using the name of the American famous sportsman and actor Chuck Norris as a collective character of an almighty man.
In particular, many people on the social networks answering quite a serious question gave the name of Chuck Norris during various surveys. During the campaign, Chuck Norris's photos often appeared along with the real candidates.
As the Electoral Code of the Republic of Armenia doesn't envisage “against all” option on the ballot, many young people added Chuck Norris’s name by hand and “voted” for him meaning that they are against the current candidates and parties.