ԿԳՆ-ն կարեւորում է Հայաստանում անգլերենի խորացված ուսուցումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանն այսօր ասել է, որ ներկայում մշակվում է օտար լեզուների դասավանդման զարգացման հայեցակարգ:
Այս մասին նախարարն ասել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթի եւ Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արեւիկ Սարիբեկյանի հետ հանդիպմանը:
Լեւոն Մկրտչյանը կարեւորել է Հայաստանում անգլերենի խորացված ուսուցմամբ դպրոցների ավելացման, ուսուցիչների վերապատրաստման, անգլերեն լեզվի տարածման եւ զարգացման ուղղությամբ գործնական քայլերի ակտիվացումը:
Ջուդիթ Ֆարնուորթն էլ հավաստիացրել է, որ դեսպանատունը գործուն մասնակցություն կունենա կրթական համակարգի տարբեր օղակներում համագործակցության ակտիվացման եւ կոնկրետ ծրագրերի իրականացման գործում:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan said today they are working on the agenda for development of foreign languages education.
He made that statement at the meeting with UK Ambassador to Armenia Judith Margaret Farnworth and Director of British Council Armenia Arevik Saribekyan.
Levon Mkrtchyan attached importance to increasing the number of schools with enhanced English education in Armenia, retraining teachers, raising the popularity of English, and intensifying efforts in practical measures for development.
Judith Farnworth assured that the Embassy will actively participate in the deepening of cooperation in different circles of education system and implementation of concrete programs.