Փաշինյան. Այս պահի դրությամբ հայկական կողմի զոհերի թիվը 135 է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ «այս պահի դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով հայկական կողմի զոհերի թիվը 135 է»:
«Ցավոք, այս թիվը վերջնական չէ: Ունենք բազմաթիվ վիրավորներ»,- կառավարության նիստին ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն էլ, ներկայացնելով օպերատիվ իրավիճակը, ասել է, որ սահմանին հարաբերական հանգիստ է:
«Գիշերվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմը, ըստ էության, պահպանվել է: Զինված ուժերը կատարում են իրենց առջեւ դրված խնդիրը»,- ասել է Սուրեն Պապիկյանը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что «на данный момент число погибших с армянской стороны в результате азербайджанской агрессии составляет 135 человек».
«К сожалению, эта цифра не окончательная. У нас много раненых», - сказал Никол Пашинян на заседании правительства.
Министр обороны Армении Сурен Папикян, представляя оперативную обстановку, сказал, что на границе относительно спокойно.
«В течение ночи режим прекращения огня, в целом, соблюдался. Вооруженные силы выполняют поставленные задачи», - сказал Папикян.