Փաշինյան. Այս պահի դրությամբ հայկական կողմի զոհերի թիվը 135 է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ «այս պահի դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով հայկական կողմի զոհերի թիվը 135 է»:
«Ցավոք, այս թիվը վերջնական չէ: Ունենք բազմաթիվ վիրավորներ»,- կառավարության նիստին ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն էլ, ներկայացնելով օպերատիվ իրավիճակը, ասել է, որ սահմանին հարաբերական հանգիստ է:
«Գիշերվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմը, ըստ էության, պահպանվել է: Զինված ուժերը կատարում են իրենց առջեւ դրված խնդիրը»,- ասել է Սուրեն Պապիկյանը:

Pashinyan: As of now, number of Armenian casualties reaches 135 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated today that “as of now, the number of casualties of the Armenian side as a result of the recent Azerbaijani aggression has reached 135.”
“Painfully, this number is not final. We have many wounded,” Nikol Pashinyan said at the cabinet sitting.
Minister of Defense Suren Papikyan presented the operational situation, noting that the situation on the border is relatively calm.
“The ceasefire regime was mostly observed overnight. The armed forces are fulfilling the task they face,” Papikyan said.