Պապիկյանն ու Շոյգուն քննարկել են Արցախում ստեղծված իրադրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 24-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ։
«Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանում վերջին զարգացումները՝ կապված Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից շփման գիծը խախտելու, և դրա հետևանքով ստեղծված պայթյունավտանգ իրավիճակի հետ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շեշտել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ ելման դիրքեր վերադառնալու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Շոյգուն հավաստիացրել է, որ իրադրությունը գտնվում է ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր՝  դրա խաղաղ հանգուցալուծման ուղղությամբ», - ասված է Հայաստանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Papikyan, Shoigu discuss situation in Artsakh
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Suren Papikyan had a phone talk in the evening of March 24 with his Russian counterpart Sergei Shoigu.
“Suren Papikyan presented the latest developments in the Askeran region of the Artsakh Republic in connection with the violation of the line of contact by the units of the Azerbaijani armed forces and the explosive situation created as a result. The Armenian minister of defense stressed the need for the Azerbaijani units to return to their starting positions.
Sergei Shoigu assured that the situation is in the focus of the Russian side, and necessary steps are being taken to resolve it peacefully,” the Armenian Defense Ministry said in a statement.