Պապիկյանն ու Շոյգուն քննարկել են Արցախում ստեղծված իրադրությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 24-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ։
«Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանում վերջին զարգացումները՝ կապված Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից շփման գիծը խախտելու, և դրա հետևանքով ստեղծված պայթյունավտանգ իրավիճակի հետ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շեշտել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ ելման դիրքեր վերադառնալու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Շոյգուն հավաստիացրել է, որ իրադրությունը գտնվում է ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր՝  դրա խաղաղ հանգուցալուծման ուղղությամբ», - ասված է Հայաստանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сурен Папикян провел вечером 24 марта телефонную беседу с российским коллегой Сергеем Шойгу.
«Сурен Папикян представил последние события в Аскеранском районе Республики Арцах, связанные с нарушением линии соприкосновения подразделениями ВС Азербайджана и создавшейся в результате этоговзрывоопасной ситуацией. Министр обороны Армении подчеркнул необходимость возвращения азербайджанских частей на исходные позиции.
Сергей Шойгу заверил, что ситуация находится в центре внимания российской стороны, и предпринимаются необходимые шаги для ее разрешения мирным путем», - говорится в сообщении минобороны Армении.