Գնահատվում են պատերազմի ընթացքում արձանագրված թերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ասել է, որ իրականացվում է ռազմական գործողությունների ընթացքում արձանագրված թերությունների եւ բացթողումների գնահատում:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ փետրվարի 2-ին Մեծ Բրիտանիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հելեն Ֆեյզիի հետ հանդիպմանը նախարարն ասել է, որ այդ գնահատումը կարող է հանգեցնել ինչպես զինված ուժերին առնչվող կառուցվածքային, որոշումների կայացման ընթացակարգերի ու մարտավարության, այնպես էլ օրենսդրական փոփոխությունների:
Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը եւ շեշտադրվել է Ադրբեջանի կողմից ռազմագերիների վերադարձի խնդիրը:

Armenia is assessing the failures recorded in the war - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Defense Minister of Armenia Vagharshak Harutyunyan has stated that the ministry is conducting an assessment of failures and deficiencies in work, recorded during the war.
According to the ministry, during the meeting with British Chargé d’Affaires ad interim in Armenia Helen Fazey on February 2, Vagharshak Harutyunyan noted that the assessment could lead to changes in the structure, decision making and tactics of the armed forces, as well as in the legislation.
The Defense Ministry also briefed Chargé d’Affaires Fazey on the implementation of the agreements reached after the ceasefire and underlined the importance of the return of Armenian POWs from Azerbaijan.