Գնահատվում են պատերազմի ընթացքում արձանագրված թերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ասել է, որ իրականացվում է ռազմական գործողությունների ընթացքում արձանագրված թերությունների եւ բացթողումների գնահատում:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ փետրվարի 2-ին Մեծ Բրիտանիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հելեն Ֆեյզիի հետ հանդիպմանը նախարարն ասել է, որ այդ գնահատումը կարող է հանգեցնել ինչպես զինված ուժերին առնչվող կառուցվածքային, որոշումների կայացման ընթացակարգերի ու մարտավարության, այնպես էլ օրենսդրական փոփոխությունների:
Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը եւ շեշտադրվել է Ադրբեջանի կողմից ռազմագերիների վերադարձի խնդիրը:

Идет оценка выявленных в ходе войны недостатков - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян заявил, что ведется оценка недостатков и упущений, выявленных в ходе последних боевых действий.
Согласно сообщению минобороны Армении, 2 февраля на встрече с временным поверенным в делах Великобритании Хелен Фэйзи министр сказал, что эта оценка может привести как к изменениям в структуре вооруженных сил, процедурах и тактике принятия решений, так и к законодательным изменениям.
Вагаршак Арутюнян представил также ход выполнения договоренностей, достигнутых после прекращения боевых действий и подчеркнул важность возвращения Азербайджаном армянских военнопленных.