ՊՆ-ում քննարկվել են ԿԽՄԿ-ի հետ ծրագրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Դուեզին՝ Հայաստանում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է Հայաստանում ԿԽՄԿ գրասենյակի հետ գործակցությամբ իրականացվող միջազգային մարդասիրական իրավունքի ուսուցմանը միտված եւ այլ ծրագրերի ու միջոցառումների շարունակականության ապահովումը:
Կարոլին Դուեզն էլ վերահաստատել է համագործակցային ծրագրերին եւ միջոցառումներին օժանդակությունը շարունակելու Հայաստանում ԿԽՄԿ գրասենյակի հանձնառությունը:

В минобороны Армении обсудили программы с МОКК - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня руководителя офиса Международного комитета Красного креста в Армении Каролин Дуез по случаю завершения ее миссии в Армении.
Согласно сообщению МО, Давид Тоноян подчеркнул важность обеспечения продолжительного характера изучения международного гуманитарного права и других программ и мероприятий, реализуемых при сотрудничестве с офисом МОКК.
Каролин Дуез подтвердила приверженность офиса МОКК продолжению содействия мероприятиям и программам сотрудничества.