ՊՆ-ում քննարկվել են ԿԽՄԿ-ի հետ ծրագրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Դուեզին՝ Հայաստանում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է Հայաստանում ԿԽՄԿ գրասենյակի հետ գործակցությամբ իրականացվող միջազգային մարդասիրական իրավունքի ուսուցմանը միտված եւ այլ ծրագրերի ու միջոցառումների շարունակականության ապահովումը:
Կարոլին Դուեզն էլ վերահաստատել է համագործակցային ծրագրերին եւ միջոցառումներին օժանդակությունը շարունակելու Հայաստանում ԿԽՄԿ գրասենյակի հանձնառությունը:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan received today Caroline Douilliez, Head of Delegation in Armenia at International Committee of the Red Cross (ICRC), on the completion of her mission in Armenia.
According to Armenian Defense Ministry, Davit Tonoyan attached importance to continuation of studies of international humanitarian right, as well as other projects and initiatives, implemented in cooperation with ICRC Delegation in Armenia.
Caroline Douilliez reiterated the commitment of ICRC Delegation in Armenia in continuing the support of cooperation programs and events.