Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է հրադադարի ռեժիմի խստիվ պահպանումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է հրադադարի ռեժիմի խստիվ պահպանումը՝ սադրանքներ թույլ չտալու եւ իրավիճակը չապակայունացնելու առումով:
Այդ մասին նա ասել է մայիսի 17-ին՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ հանդիպմանը:
Նախարարը դեսպանին է ներկայացնել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին եւ արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, հրադադարի ռեժիմի խախտման հաճախականությունն ու բնույթը:
Դավիթ Տոնոյանն իր մտահոգություններն է հայտնել վերջին օրերին պետական սահմանի եւ շփման գծի որոշակի հատվածներում հակառակորդի գործողությունների աշխուժացման փորձերի կապակցությամբ, որի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել նաեւ ՊԲ զինծառայող Շամխալ Պետրոսյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Davit Tonoyan met with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk on May 17.
Tonoyan attached importance to strict adherence to the ceasefire regime with Azerbaijan and stressed it was necessary to avoid provocations and destabilization of the situation.
The Defense Minister introduced Ambassador Kasprzyk to current state of affairs at the Armenia-Azerbaijan state border and Artsakh-Azerbaijan Line of Contact, as well as frequency and nature of ceasefire violations.
Davit Tonoyan shared his concern over recent bursts of activity on the Azerbaijani side, which resulted in wounding of Artsakh Defense Army soldier Shamkhal Petrosyan.