Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է հրադադարի ռեժիմի խստիվ պահպանումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է հրադադարի ռեժիմի խստիվ պահպանումը՝ սադրանքներ թույլ չտալու եւ իրավիճակը չապակայունացնելու առումով:
Այդ մասին նա ասել է մայիսի 17-ին՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ հանդիպմանը:
Նախարարը դեսպանին է ներկայացնել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին եւ արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, հրադադարի ռեժիմի խախտման հաճախականությունն ու բնույթը:
Դավիթ Տոնոյանն իր մտահոգություններն է հայտնել վերջին օրերին պետական սահմանի եւ շփման գծի որոշակի հատվածներում հակառակորդի գործողությունների աշխուժացման փորձերի կապակցությամբ, որի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել նաեւ ՊԲ զինծառայող Շամխալ Պետրոսյանը:

Давид Тоноян подчеркнул важность строгого соблюдения перемирия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян подчеркнул важность строго соблюдения режима прекращения огня с целью недопущения дестабилизации ситуации и провокаций.
Об этом он заявил 17 мая на встрече с личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспшиком.
Министр представил послу текущую ситуацию на армяно-азербайджанской государственной границе и на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, частоту и характер нарушения режима прекращения огня.
Давид Тоноян выразил обеспокоенность в связи с попытками активизации действий противника на некоторых участках государственной границы и линии соприкосновения.