Հայ-ռուսական կապերն ընդլայնվելու են, ասել է Տոնոյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ասել է, որ հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները շարունակվելու են ընդլայնվել եւ զարգանալ:
Այդ մասին նա ասել է՝ այսօր ընդունելով Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանորդ Անդրեյ Իվանովին եւ ՀՀ-ում ՌԴ-ի դեսպանության ռազմական եւ ռազմաօդային կցորդ Եվգենի Բուլավինցեւին:
Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է նաեւ երկու երկրների համագործակցության կարեւորությունն ինչպես ռազմաքաղաքական դաշինքների, մասնավորապես` Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության, այնպես էլ այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցության ընթացիկ խնդիրները, այդ թվում` փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիները ռազմաքաղաքական, ռազմական եւ ռազմատեխնիկական մակարդակներում:

Армяно-российские связи будут расширяться, заявил Тоноян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян заявил сегодня, что армяно-российские стратегические союзнические отношения продолжат расширяться и развиваться.
Об этом он заявил сегодня, принимая советника-посланника России в Армении Андрея Иванова и военного и военно-воздушного атташе России в Армении Евгения Булавинцева.
Давид Тоноян также подчеркнул важность сотрудничества двух стран в рамках как военно-политических союзов, в частности, Организации договора о коллективной безопасности, так и международных организаций.
На встрече обсуждались текущие вопросы двустороннего военного сотрудничества, в том числе пути дальнейшего развития взаимодействия на военно-политическом, военном и военно-техническом уровнях.