Ոստիկանություն. Կարող է ընդունվել հավաքի դադարեցման որոշում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած գործողությունները «կաթվածահար են անում Երեւանի համար կենսական նշանակություն ունեցող մի շարք փողոցների երթեւեկությունը եւ սահմանափակում հարյուրավոր քաղաքացիների ազատ տեղաշարժելու սահմանադրական իրավունքը»:
«ՀՀ ոստիկանությունը նախազգուշացնում է, որ նման գործողությունները կարող են ծնել հանցագործություններ՝ ուղղված քաղաքացիների կյանքի, առողջության եւ գույքի դեմ:
ՀՀ ոստիկանությունը եւս մեկ անգամ պարզաբանում է, որ խաղաղ, սակայն հասարակական կարգի խմբային խախտումներով ուղեկցվող հավաքի իրավունքը բացարձակ չէ եւ կարող է ենթարկվել սահմանափակումների՝ իրավիճակից բխող համաչափ ոստիկանական գործողություններով, ընդհուպ մինչեւ հավաքի դադարեցման որոշման ընդունում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Armenian Police: The rallies might be dispersed - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian Police has made a statement today, noting that the actions organized by MP Nikol Pashinyan "are paralyzing the traffic in a number of streets of vital significance for Yerevan and restricting the constitutional right of free movement for hundreds of citizens”.
“The Armenian Police warns that such actions can lead to crimes against the lives, well-being and property of the citizens.
The Armenian Police explains again that an assembly accompanied by mass disruptions of public order, although peaceful in nature, can be subjected to limitations through actions that the police considers necessary depending on the given situation. Those actions can be to the extent of dispersion of these rallies,” reads the statement.