Ոստիկանություն. Կարող է ընդունվել հավաքի դադարեցման որոշում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած գործողությունները «կաթվածահար են անում Երեւանի համար կենսական նշանակություն ունեցող մի շարք փողոցների երթեւեկությունը եւ սահմանափակում հարյուրավոր քաղաքացիների ազատ տեղաշարժելու սահմանադրական իրավունքը»:
«ՀՀ ոստիկանությունը նախազգուշացնում է, որ նման գործողությունները կարող են ծնել հանցագործություններ՝ ուղղված քաղաքացիների կյանքի, առողջության եւ գույքի դեմ:
ՀՀ ոստիկանությունը եւս մեկ անգամ պարզաբանում է, որ խաղաղ, սակայն հասարակական կարգի խմբային խախտումներով ուղեկցվող հավաքի իրավունքը բացարձակ չէ եւ կարող է ենթարկվել սահմանափակումների՝ իրավիճակից բխող համաչափ ոստիկանական գործողություններով, ընդհուպ մինչեւ հավաքի դադարեցման որոշման ընդունում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Полиция: Может быть принято решение о прекращении митинга - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Полиция Армении сегодня выступила с заявлением, отметив, что организованные депутатом Национального собрания Армении Николом Пашиняном действия «парализовали движение на ряде улиц, имеющих жизненно важное значение для Еревана, и ограничивают конституционное право граждан на свободу передвижения».
«Полиция Армении предупреждает, что подобные действия могут породить преступления, направленные против жизни, здоровья и имущества граждан.
Полиция еще раз отмечает, что право на митинг, сопровождаемый групповыми нарушениями общественного порядка, не является абсолютным и может быть подвержено ограничениям, вплоть до принятия решения о прекращении митинга»,- говорится в сообщении.