Ռազմական ոստիկանությունում ստեղծվել է խաղաղապահ դասակ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության կենտրոնական ապարատում 2018թ. հունվարի 6-ից ստեղծվել է նոր ստորաբաժանում՝ խաղաղապահ դասակ:
Այն ՀՀ Զինված ուժերի խաղաղապահ բրիգադի կազմում կմասնակցի խաղաղապահ առաքելություններին:
Խաղաղապահ դասակը կազմված է հետաքննչական, զինավտոտեսչության եւ պարետային ծառայության խմբերից:
Նորաստեղծ խաղաղապահ դասակը համալրելու նպատակով հայտարարվել է մրցույթ:
Առաջնահերթությունը կտրվի համապատասխան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող, երկու եւ ավել օտար լեզուների տիրապետող եւ պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած մինչեւ 35 տարեկան ՀՀ քաղաքացիներին:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք ինքնակենսագրությունը (CV) կարող են ներկայացնել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն (հասցե` ք. Երեւան, Ծովակալ Իսակովի պող., 18/10 շենք):

Yerevan/Mediamax/. The central apparatus of the Military Police of the Armenian Defense Ministry has opened a new department, the peacekeeping platoon, which has started operating on January 6, 2018.
The platoon will take part in peacekeeping missions along with the Peacekeeping Brigade of the Armenian Armed Forces.
The new platoon is comprised of three groups: investigative, armored vehicles crew, and commandant’s service.
The ranks of the peacekeeping platoon will be formed from the participants that show best results in the contest announced by the Military Police.
Armenian citizens no older than 35, who have a higher education diploma, speak two or more foreign languages and have completed involuntary service in the army will be favored in the selection.