Ստորագրվել է հայ-չինական 2017թ. ռազմական գործակցության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 11-14-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում էր Չինաստանի Կենտրոնական ռազմական խորհրդի միջազգային ռազմական համագործակցության գրասենյակի պետ Գուան Յուֆեյի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ այցի ավարտին ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանն ու Գուան Յուֆեյը ստորագրել են երկու երկրների նախարարությունների միջեւ 2017թ. համագործակցության ծրագիրը:
Այցի շրջանակում Չինաստանի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանի, պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանի հետ:
Ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ պաշտպանության ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու, մի շարք փոխշահավետ նախագծեր իրականացնելու ուղղությամբ:

Подписан план армяно-китайского военного сотрудничества - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 11-14 апреля в Армении с рабочим визитом находилась китайская делегация во главе с руководителем офиса международного военного сотрудничества Китая Гуань Юфей.
В минобороны Армении отметили, что по итогам визита начальник управления оборонной политики министерства Левон Айвазян и Гуань Юфей подписали план сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран на 2017 г.
В рамках визита китайская делегация провела встречи с министром обороны Армении Вигеном Саргсяном, начальником Генштаба ВС Армении Мовсесом Акопяном, заместителем министра обороны - председателем Государственного военно-промышленного комитета министерства обороны Давидом Пахчаняном.
Были достигнуты договоренности по расширению сотрудничества в оборонной сфере и реализации ряда программ.