Ավարտվել է ՆԱՏՕ-ի փորձագետների այցը Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 13-17-ը Երեւանում էր Հայաստանի Հանրապետության կարիքներին օժանդակելու համար ձեւավորված ՆԱՏՕ-ի «Պաշտպանական կրթության զարգացման ծրագրի» խումբը:
ՊՆ-ում նշել են, որ խմբում ընգրկված էին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանի, Կանադայի, Չեխիայի եւ Լիտվայի ռազմաուսումնական հաստատությունների առաջատար փորձագետները:
Այցի նպատակն էր ՊՆ կադրերի եւ ռազմական կրթության վարչության եւ ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ ամփոփել 2016թ. համագործակցության ծրագրերը եւ համաձայնեցնել 2017թ. փոխգործակցության ուղիները:
Փետրվարի 13-16-ը կազմակերպվել են միջազգային խորհրդատվական խմբի հանդիպումները ռազմաուսումնական հաստատությունների ղեկավարության եւ ուսումնական գործընթացի պատասխանատուների հետ:
Այցի ավարտին կողմերը ՀՀ ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ համաձայնեցրել են խորհրդատվական խմբի հետագա համագործակցության կոնկրետ ծրագրերը:

NATO expert group sums up the visit to Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. NATO Defense Education Enhancement Program Expert Group, formed for supporting Armenia’s needs, was on a visit to Yerevan on February 13-17.
Armenian Ministry of Defense reports that experts from NATO Headquarters, as well as military educational institutions of Canada, Czech Republic and Lithuania were involved in the group.
The visit was aimed at summarizing cooperation programs of 2016 with Department of Personnel and Military Education of Armenian Defense Ministry and military educational institutions, as well as coordinating ways of collaboration in 2017.
On February 13-16 the international expert group had meetings with heads of military educational institutions and those responsible for educational process.
At the end of the visit the sides coordinated with military educational institutions the relevant programs of further cooperation with the international expert group.