Ավարտվել է ՆԱՏՕ-ի փորձագետների այցը Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 13-17-ը Երեւանում էր Հայաստանի Հանրապետության կարիքներին օժանդակելու համար ձեւավորված ՆԱՏՕ-ի «Պաշտպանական կրթության զարգացման ծրագրի» խումբը:
ՊՆ-ում նշել են, որ խմբում ընգրկված էին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանի, Կանադայի, Չեխիայի եւ Լիտվայի ռազմաուսումնական հաստատությունների առաջատար փորձագետները:
Այցի նպատակն էր ՊՆ կադրերի եւ ռազմական կրթության վարչության եւ ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ ամփոփել 2016թ. համագործակցության ծրագրերը եւ համաձայնեցնել 2017թ. փոխգործակցության ուղիները:
Փետրվարի 13-16-ը կազմակերպվել են միջազգային խորհրդատվական խմբի հանդիպումները ռազմաուսումնական հաստատությունների ղեկավարության եւ ուսումնական գործընթացի պատասխանատուների հետ:
Այցի ավարտին կողմերը ՀՀ ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ համաձայնեցրել են խորհրդատվական խմբի հետագա համագործակցության կոնկրետ ծրագրերը:

Завершился визит экспертов НАТО в Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По «Программе развития оборонного образования», созданной для оказания поддержки нужд Армении, 13-17 февраля в Ереване находилась группа экспертов НАТО.
В минобороны отметили, что в группу входили ведущие эксперты военно-образовательных учреждений НАТО, Канады, Чехии и Литвы.
Целью визита было вместе с управлениями минобороны по кадрам и военному образованию подвести итоги сотрудничества за 2016 год и согласовать направления сотрудничества в 2017 году.
13-16 февраля были организованы встречи международной консультационной группы с руководством военно-образовательных учреждений и ответственными за учебный процесс.
В завершение встречи стороны согласовали конкретные программы дальнейшего сотрудничества консультационной группы с военно-образовательными учреждениями Армении.