Սեյրան Օհանյանը եւ Դավիթ Փախչանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ներկայացրել է պաշտպանության նախարարի նորանշանակ տեղակալ-ՊՆ ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանին:
ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ նախարարը շնորհավորել է Դավիթ Փախչանյանին նշանակման կապակցությամբ: Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ վերջին տարիներին բավականին լուրջ աշխատանքներ են տարվել հայրենական ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման, նորմատիվ-իրավական բազայի կատարելագործման ուղղությամբ, եւ իրականացված համապատասխան միջոցառումների արդյունքում ստեղծվել է ռազմական արդյունաբերության պետական կոմիտեն:
Դավիթ Փախչանյանն էլ նշել է, որ պատվաբեր է պաշտպանական համակարգում պատասխանատու պաշտոն ստանձնելը եւ ընդգծել, որ համատեղ ջանքերի եւ նպատակաուղղված աշխատանքի համադրմամբ ռազմարդյունաբերական ոլորտում պետք է հասնել զգալի արդյունքների՝ տարիների ընթացքում ստեղծված հիմքի վրա զարգացնելով ոլորտը եւ լուծելով զինված ուժերի առջեւ ծառացած խնդիրները:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan introduced today David Pakhchanian, who was appointed the Deputy Defense Minister of Armenia and the Chairman of State Military Industrial Committee with Defense Ministry.
According to Defense Ministry press service, the Minister congratulated David Pakhchanian on the occasion of his apppointment. Seyran Ohanyan noted that rather notable efforts were made in development of Armenian military industry and improvement of standard and legal base, and the efforts resulted in creation of the State Military Industrial Committee.
David Pakhchanian observed that he is honoured to be appointed to a responsible position and stressed that “we should combine joint efforts and purposeful work to achieve significant results in military industry, developing the base of the past years and solving the issues that the Armed Forces face”.