Սեյրան Օհանյանը եւ Դավիթ Փախչանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ներկայացրել է պաշտպանության նախարարի նորանշանակ տեղակալ-ՊՆ ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանին:
ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ նախարարը շնորհավորել է Դավիթ Փախչանյանին նշանակման կապակցությամբ: Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ վերջին տարիներին բավականին լուրջ աշխատանքներ են տարվել հայրենական ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման, նորմատիվ-իրավական բազայի կատարելագործման ուղղությամբ, եւ իրականացված համապատասխան միջոցառումների արդյունքում ստեղծվել է ռազմական արդյունաբերության պետական կոմիտեն:
Դավիթ Փախչանյանն էլ նշել է, որ պատվաբեր է պաշտպանական համակարգում պատասխանատու պաշտոն ստանձնելը եւ ընդգծել, որ համատեղ ջանքերի եւ նպատակաուղղված աշխատանքի համադրմամբ ռազմարդյունաբերական ոլորտում պետք է հասնել զգալի արդյունքների՝ տարիների ընթացքում ստեղծված հիմքի վրա զարգացնելով ոլորտը եւ լուծելով զինված ուժերի առջեւ ծառացած խնդիրները:

Сейран Оганян и Давид Пахчанян
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян сегодня представил нового замминистра обороны-председателя государственного комитета военной промышленности минобороны Давида Пахчаняна.
Как сообщает пресс-служба минобороны, Сейран Оганян отметил, что в последние годы велась серьезная работа по развитию отечественного военно-промышленного комплекса и совершенствованию нормативно-правовой базы, и в результате соответствующих мер был создан государственный комитет военной промышленности.
Давид Пахчанян отметил, что для него является честью занять ответственный пост в оборонной системе и подчеркнул, что следует общими усилиями и целенаправленным трудом добиться ощутимых результатов в военно-промышленной сфере: развивая сферу на созданной в течение лет базе и решая стоящие перед вооруженными силами задачи.