Րաֆֆի Հովհաննիսյանը 2003 թվականին
Ռազմավարական եւ ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հունվարի 28-ին ազդարարեց «Ժառանգություն» քաղաքական կուսակցության ստեղծման մասին:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը 2003 թվականին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը 2003 թվականին
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ «Ժառանգությունը» կդառնա «որակապես նոր քաղաքական ուժ, որը հանձնառու է վերականգնել մարդկանց հավատը սեփական ուժերի նկատմամբ»:
•    10 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2008 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆՎԱՐԻ 22-28
«Փրկության ճանապարհ» եւ «անխուսափելի կործանումը»
Հունվարի 28-ին ՀՀ նախկին նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի ծառայությունը տարածել էր նրա ուղերձը, որում ասված էր, որ «փետրվարի 19-ին ընտրությունը կայանալու է ոչ թե անհատների, այլ երկրի զարգացման երկու հնարավոր ճանապարհների միջեւ, որոնցից մեկը անխուսափելի կործանման, մյուսը՝ փրկության ճանապարհն է»:
«Սերժ Սարգսյանի ընտրության պարագայում մեր երկրում որեւէ դրական տեղաշարժ չի լինելու, այլ ընդհակառակը, ավելի են ծավալվելու այն բոլոր արատավոր երեւույթները, որոնք առկա էին Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության օրոք», - ասել էր երկրի նախկին ղեկավարը:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2013 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆՎԱՐԻ 22-28
Վրաստանի հայկական եկեղեցիները
Հունվարի 24-ին Թբիլիսիում կայացավ է հայ-վրացական հանձնաժողովի առաջին աշխատանքային նիստը, որը պետք է ուսումնասիրեր Վրաստանի տարածքում գտնվող Սուրբ Նշան, Սուրբ Գեւորգ, Նորաշեն, Սուրբ Մինաս եւ Կարմիր Ավետարան հայկական եկեղեցիների հարցը:
Թբիլիսիի Նորաշեն Սուրբ Աստվածածին հայկական եկեղեցին Թբիլիսիի Նորաշեն Սուրբ Աստվածածին հայկական եկեղեցին
Լուսանկարը` Yuki Sakamoto
Համատեղ հանձնաժողով ստեղծելու մասին որոշումը կայացվել էր Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի` Երեւան կատարած այցի ժամանակ:
Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվել էին Վրաստանի մշակույթի նախարարության, Վրաց ուղղափառ եկեղեցու, Հայ Առաքելական եկեղեցու, ոչ պետական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:
Հանձնաժողովի անդամներից մեկը` «21-րդ դար» կազմակերպության նախագահ Պաատա Գաչեչիլաձեն ասում էր, որ «եկեղեցիների պատկանելության հարց չկա, խոսքը վերաբերում է դրանց պահպանմանը»:

Raffi Hovhannisyan in 2003
On January 28, head of the Armenian Center for National and International Studies Raffi Hovhannisyan announced foundation of the political party “Heritage”.
Raffi Hovhannisyan in 2003 Raffi Hovhannisyan in 2003
He stated that “Heritage” would become “a qualitatively new political power aimed at restoring the nation’s faith in itself”.
•    10 YEARS AGO: 22-28 JANUARY, 2008
“The path to salvation” and “inevitable ruin”
On January 28, press service of former Armenian President, presidential candidate Levon Ter-Petrosyan shared his statement, which reads in particular that the citizens would have to choose “between two paths for the development of the country, one of which leads to inevitable ruin, the other – to salvation” on  February 19.
“In case Serzh Sargsyan is elected, no positive changes will take place in our country, on the contrary, the vicious phenomena that were present during the rule of Robert Kocharyan will only take deeper roots,” said the former head of the state.
•    5 YEARS AGO: 22-28 JANUARY, 2013
Armenian churches in Georgia
The Armenian-Georgian commission, created to examine the issue of five Armenian churches in Georgia (Surb Nshan, Surb Gevorg, Norashen, Surb Minas, Karmir Avetaran), held its first working session on January 24.
Armenian Norashen church in Tbilisi Armenian Norashen church in Tbilisi
Photo: Yuki Sakamoto
The decision on establishment of a joint commission was made during Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishivili's visit to Yerevan.
The commission included representatives of the Georgian Ministry of Culture, Georgian Orthodox Church, Armenian Apostolic Church, and NGOs.
Member of the commission, Chairman of the 21st Century organization Paata Gachechiladze noted, "This is not a matter of belonging of the churches, but of their preservation".